Zápasy zástupců našeho regionu v dalším kole finišujících republikových a oblastních fotbalových soutěží.

Divize

V sedmadvacátém dějství nejnižší republikové soutěže čeká na fotbalisty v tabulce posledního krumlovského Slavoje zítra dopoledne cesta k jihočeskému derby do města husitů, kde se utkají s průběžně šestou rezervou FK Táborsko. Na podzim se jihočeští rivalové rozešli v podzámčí po výsledku 1:1 smírně. V odvetě by zelenobílí remízu možná brali, ale pro opuštění poslední příčky by potřebovali bodovat spíše naplno.

K tomu kouč Slavoje Jiří Svoboda říká: „Jedeme s cílem udělat maximum pro bodový zisk. V případě prohry béčka Bohemky v Čížové a našeho zisku bychom Pražany přeskočili. Věřím, že se na výkonu pozitivně odrazí předchozí výhra s béčkem Dukly," doufá trenér, jenž však opět počítá absence. „Na marodce zůstávají Beránek, Matuš i Pintér a otazník visí i nad Wagnerem, který se bude v sobotu vracet ze zahraničí. Na druhou stranu už naplno může Babouček a půjde do hry od začátku."

Krajský přebor

Fotbalisté kaplického Spartaku, kteří v jarních odvetách dosud nebodovali a spadli na úplné dno tabulky nejvyšší oblastní soutěže, měli minulý týden po odložení zápasu s céčkem Táborska vynucené volno, které spartakovci před zítřejší partií na trávníku dvanáctých Prachatic využili k vyléčení šrámů.

„Kačírek s Faltusem, kteří měli zdravotní problémy, už budou k dispozici. Kromě dlouhodobých marodů jsou v pořádku i ostatní. Uvidíme, co s námi udělá dopolední začátek. Snad se nám už konečně povede něco uhrát, ale to říkám každý týden. Doufám, že nebudeme dělat hrubky, po kterých inkasujeme a naše koncepce se pak vždy sesype jako domeček z karet," věří kaplický trenér Jaroslav Křiva. My dodejme, že Spartak na podzim prachatický Tatran doma zdolal 1:0.

První třídy

Oba okresní nováčkové I. A jedou ve 23. kole ven. Předposlední Nová Ves míří dnes na hřiště v tabulce pátého exúčastníka KP z Týna. V béčku dvanáctá Křemže se zítra představí na půdě čtvrtého Lišova.

Program 23. kola I. B nabízí hned trojlístek prestižních okresních derby. Jasným tahákem je dnešní vystoupení největšího aspiranta postupu z Velešína na trávníku aktuálně šestého krumlovského béčka. Slavojáci jsou na svém hřišti postrachem favoritů, tím víc, že mají lídrovi oplácet podzimní prohru 0:3.

Papírový favorit v hostujícím týmu bude i v druhém dnešním derby, v němž poslední nováček z Chvalšin vyzve druhý Frymburk. Na podzim zůstaly všechny body u Lipna po těsném výsledku 2:1.

O záchranářské body bude zítra na svém hřišti v derby hrát třináctá rezerva Kaplice proti desátému Vyššímu Brodu, kterému má oplácet podzimní čtyřgólovou nadílku.

Zajímavý fotbal slibují i dnešní partie sedmé Horní Pané s třetím Kamenným Újezdem a devátého Větřní se čtvrtou rezervou Roudného.