V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z našeho regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy.
K zápasům z programu pátého tipovacího kola nám  třiatřicetiletý Jan Petřík, extrenér béčka českokrumlovského Slavoje a aktuálně hráč kájovského okresního přeborníka, řekl:

Český Krumlov – Čížová (divize): „Vítězství zelenobílých ve Zličíně nabídlo krásné čtyři branky a pohodu v krumlovských barvách. Čížová je soupeř, na kterého Slavoj moc neumí, ale já věřím, že se to v tomto jihočeském derby konečně prolomí. Venca Novák zásobuje spoluhráče krásnými přihrávkami a Pavel Svoboda je teď v útoku k neudržení. Domácí jsou v pohodě, věřím, že je fanoušci podpoří a povzbudí, tipuji tedy jedničku."

Velešín – Kaplice (I. A třída): „To je hodně zajímavé okresní derby, ve kterém pro změnu favorizuji hosty. Kaplice je na špici tabulky a naposledy doma porazila silnou budějovickou Lokomotivu. Střelecky se daří Ondřeji Svobodovi a věřím, že jeho levačka se znovu i v derby trefí. Velešínu momentálně citelně chybí zraněný režisér hry Kollár, a i když by už měl mít k dispozici mladého Grznárika, který se vrací na hostování z Krumlova, tak si tady tipnu dvojku."

Horní Planá – Frymburk (I. B třída): „To bude vyhecované derby dvou kvalitních týmů z popředí tabulky. Frymburk naposledy překvapivě podlehl doma Sedleci a bude chtít ztracené body získat zpátky. Hornoplánští  minule vysoko 8:1 vyhráli v Kameňáku, takže by mohlo opět padnout hodně branek. Na obou stranách jsou totiž vyloženě góloví hráči, ať už domácí Koršala, Schönkypl a Švábirt nebo hostující Matuš, Micák a Budík. Bude to boj a dávám nulu."

Křemže – Větřní (I. B třída): „Větřní má momentálně kvalitnější tým, proto si myslím, že si z Křemže odveze všechny tři body. Nebude to ale jednoduché, protože Křemežští budou chtít po těsné prohře 1:2 ve Vyšším Brodě  tuto ztrátu doma odčinit. Kromě Sikuty budou hosté kompletní a myslím si, že zůstanou neporažení i po tomto kole.  Můj tip je těsná dvojka."

Český Krumlov B – Přídolí (I. B třída): „V tomto derby vidím jasnou jedničku, ale slavojáci nesmí nic podcenit. Béčko minule přivezlo dobrý bod za bezbrankovou remízu ve Zlivi v sestavě se spoustou zraněných hráčů. Krumlov by ovšem potřeboval ten bod z venku na svém hřišti potvrdit a napravit domácí prohru s Větřním. Jarda Štich by už měl mít k dispozici Karla Zatloukala, navíc s lehkým tréninkem už začal také dlouho zraněný Poláček. Tip jedna."

Malonty – Kájov (okresní přebor): „Do Malont nejedeme úplně kompletní, ale přesto v sestavě, která by i venku měla bodovat. Malonty jsou momentálně na špici tabulky, i když naposledy po přestřelce těsně 3:4 prohrály ve Frymburku. Nebude to tam nic jednoduchého. Kájov by  ovšem měl být po kontumaci se Soběnovem odpočinutý a zdravě natěšený na zápas. Václav Šlejmar má v pátek velké jubileum (tímto mu za celý tým posílám velkou gratulaci), na kterém bude přítomno několik našich klíčových hráčů, přesto věřím, že na zápas budou připraveni. Musím dát dvojku."

Zlatá Koruna – Horní Planá B (okresní přebor): „Koruna je v této sezoně doma schopna uhrát velice rozdílné výsledky. Pokud ale domácí uhlídají Kastenmajerovu levou nohu, tak neprohrají. Hornoplánské béčko  naposledy  remizovalo doma  2:2 se silnou Černou a Koruna si přivezla všechny tři body z Holubova za těsné vítězství 2:1. Bude to vyrovnané a tipuji tady remízu."