Z okresních týmů nejvýše účinkující českokrumlovský Slavoj rozehraje další divizní sezonu na domácím trávníku, kde dnes od 17 hodin vyzve nováčka áčkové skupiny ze západočeských Klatov. A slavojáci určitě budou chtít nechat zapomenout na jarní trápení, kdy se z lichotivých pozic v popředí tabulky propadli až na jedenáctou příčku…

„Na jaře jsme ani jeden zápas neodehráli vzadu s nulou, což za mojí trenérskou kariéru nepamatuji. Na defenzivní činnost se musíme soustředit, což hráčům stále vtloukáme do hlavy. Neinkasovat, to bude základ," vrací se českokrumlovský kormidelník Jiří Svoboda ještě k hrubě nevydařenému závěru minulého ročníku a vzápětí už obrací pozornost k prvnímu soupeři v nové sezoně: „Klatovy, byť jsou nováčkem, tak určitě budou hodně nepříjemným a kvalitním soupeřem. Máme zprávy, že hodně před sezonou posilovaly, přišlo tam šest nových hráčů v čele se střelcem Krejčím. V přípravě předváděly velmi dobré výkony a v poháru dokonce vyřadily druholigový Most. To vše by nás mělo varovat, aby nedošlo k žádnému podcenění. Hrajeme ovšem doma a povinnost nám velí bodovat. Na hráčích jsem v tréninku viděl chuť a odhodlání. Věřím, že s příchodem útočníka Rosůlka se nám vrátí i dřívější úderná síla a góly. A pokud se vyvarujeme chyb v obraně a budeme si plnit defenzivní úkoly, tak bychom se měli odrazit pravou nohou," věří kouč.

Zelenobílí navíc na startu hlásí ještě doplnění divizního kádru.

„Podařilo se dojednat půlroční hostování brankáře Beránka z Horní Plané a záložníka Jakeše z Bavorovic. Až na Špáta, který je služebně v zahraničí, a Pavla Svobodu, který má ještě čtyři zápasy stopku za vyloučení v posledním zápase minulé sezony, jsme komplet. O základu mám tedy jasno. Jediný menší otazník visí nad Baboučkem, kterého v týdnu tahalo tříslo a jen lehce trénoval. Uvidíme před zápasem, jak na tom bude, a podle toho určíme složení útoku," uzavírá Jiří Svoboda.

Proti mistrovi

Taktéž fotbalisté nováčka krajského přeboru v barvách kaplického Spartaku mají dnes před sebou první ostrý zápas nové sezony. A start to bude vskutku náročný, neboť spartakovci se představí na půdě několikanásobného a úřadujícího oblastního přeborníka z Dražic.

„Pro nás je lepší, že začínáme právě tam. Nebude na nás takový tlak jako doma a můžeme venku jen překvapit. Pokusíme se bodovat!" řekl při našem předsezonním zastavení kouč kaplického nováčka Petr Lesňák, jehož svěřenci po nevydařené generálce a domácí porážce 1:2 od Vodňan mají co napravovat.