Jihočeši zcela zbytečně odevzdali všechny body domácím, kteří ani nemuseli nic moc předvést, protože slavojáci se ve Zličíně porazili sami. Prezentovali zde totiž typickou jarní nemoc, a to jalovou koncovku. Je již na čase, aby choroba velmi rychle odezněla, ovšem bez součinnosti všech aktérů to samo nepůjde.

Zličín - Č. Krumlov 2:1 (1:1)

Než se krumlovští borci stačili rozkoukat, mohli po podklouznutí beka již ve 3. minutě prohrávat. Trnka ovšem stačil zabránit pohromě. A pak po první dvacetiminutovce hosté začali předvádět svůj festival zahozených příležitostí. První z kategorie jasných měl ve 23. minutě P. Svoboda, jenž se dostal k míči za domácí obranou, ale s gólmanem přehodil i bránu. Za další dvě minuty Rosůlek znovu uvolnil po křídle rozběhnutého P. Svobodu, ten dal míč pod sebe, ovšem spoluhráči útočnou vozbu vůbec nedoplnili.

Ve 27. minutě ukázal i Zličín výtečný záblesk, ale pro změnu gólově udeřil. Po standardce z poloviny našel balón ve vápně nohu nabíhajícího Maxmiliána a jeho nápřah z první zamířil neomylně na zadní tyč – 1:0.

Ve 29. minutě hosté měli další tutovkou bez efektu, když centr V. Beránka našel hlavu Rosůlka a následně skončil na tyči. Ve 33. minutě se už hosté dočkali, když Pavel Svoboda s pomocí teče bránícího hráče našel cestu do sítě – 1:1.

Za pět minut P. Svoboda vyzval Wagnera, ale jeho utažená levačka nechala vyniknout zličínského brankáře Schopfa. Ve 41. minutě Klivanda kličkou na soupeřově koncové čáře vyškolil domácího obránce, ale jeho parťáci odvrátili centr na roh. Ve 43. minutě domácí poslali ve vápně na zem Rosůlka, toho zdvojil Kroupa, hlavička však zaplachtila nad konstrukci. V poslední minutě půle P. Svoboda vypálil, gólman stačil míč vyrazit před Kabeleho, ale jeho pokusu ještě stačil nastavit své tělo. Suma sumárum – poločas skončil smírně 1:1.

Po změně stran by se dalo pokračovat v podobném výčtu. Zaznamenejme alespoň 47. minutu a ránu P. Svobody po náběhu nad branku, Rosůlkovu hlavičku v 77. minutě po rohu Kabeleho do tyče a o tři minuty později opět Rosůlkův pokus po rohu tentokrát nohou a mimo bránu.

Mezitím však domácí, kteří se spokojovali s aktivním pohybem ve středu hřiště a s organizovaným přesunem k soupeřově šestnáctce, si hlavu moc nedělali – a rozhodli. Při jednom z krátkodobých pobytů v krumlovském vápně dali Zličínští z ničeho nic v 65. minutě Krejčím vítězný gól.

Hosté tak prohospodařili body, které se na zličínském výtečném pažitu nabízely dost vehementně!

Fakta – branky: 27. Maxmilián, 65. Krejčí – 33. P. Svoboda, žluté karty 0:2 (V. Beránek, Rosůlek), jako hlavní řídil rozhodčí Fojtík, sledovalo 80 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Kabele, Klivanda, Dudák, M. Svoboda (74. Persán) – Kroupa, Novák (62. Jakeš), Wagner (74. Rozkošný), V. Beránek (84. Špát) – P. Svoboda, Rosůlek.

Nevydařený výjezd na hřiště pražského Zličína hodnotil kouč divizního áčka krumlovského Slavoje Jiří Svoboda takto:

„Soupeř nebyl takový, že by nás musel nutně porazit. V tomto zápase jsme se porazili sami. A je to na jaře stále to samé. Dostáváme hloupé laciné góly a na druhé straně neproměňujeme vypracované jasné šance. Inkasovali jsme z podobných situací, kdy nejprve při standardce a pak po centru ze strany jsme nechali ve vápně v klidu zakončit zcela volného hráče. Vlastních příležitostí jsme potom měli na dva nebo více zápasů, ale produktivita, která nás zdobila ještě na podzim, ta nám poslední dobou vázne. Hrálo se při tom na toto období na krásném trávníku, ale nám i tady nešla kombinace, nebyli jsme kolikrát schopní pořádně si přihrát na dva tři metry a hra byla celkově hodně kostrbatá. Dřívější pohoda prostě chybí.
Když to ale nejde fotbalově, tak je třeba dát do hry větší snahu, bojovnost, agresivitu a vůli porvat se o vítězství, a to nám momentálně schází. Snaha za nepříznivého vývoje zápas zlomit, ať už větším důrazem nebo přidáním něčeho navíc, to jsem neviděl. Musíme s tím rychle něco udělat a nějak tým nastartovat, a to třeba změnami v sestavě. Přemýšlel jsem o tom celý víkend a něco zkusíme už v příštím domácím zápase."

Doma s posledním

Krumlovští fotbalisté zaznamenali na hřišti týmu trenéra a internacionála Jiřího Němce sedmou prohru v sezoně, přesto zůstali v průběžné tabulce divizní skupiny A na pátém místě.

Příslušnost k lepší společnosti soutěže by ovšem měli potvrdit v následujícím zápase, v němž v sobotu doma přivítají poslední Mariánské Lázně, na jejichž hřišti na podzim zvítězili 2:1 po brankách Wagnera a Rosůlka.

František Lippl, Karel Vosika