Jihočeský krajský přebor mužů – 7. kolo (6. hrané): Olympie Týn nad Vltavou – Slavoj Český Krumlov 2:5 (1:2)

Trenér hostů Lubomír Pintér musel již před zápasem řešit problémy se sestavou, když mu vypadli oba střední záložníci Pliška s Matušem. Dalším vážným problémem, který postihl obě mužstva, byla absence rozhodčích. Na zápase byli očekáváni arbitři z Německa, ale nikdo se jich na stadionu nedočkal. Nevděčné úlohy se tak musel ujmout laik, kterým se po losování stal domácí Jiří Klička.

Vítězná přestřelka

Především v první půli mohli fanoušci vidět vyrovnanou hru. Domácí jezdili jakoby je poháněl Temelín, přesto šli do vedení hosté. V 10. minutě po dlouhém nákopu hostujícího gólmana Vokála se domácí obrana dostala sama pod tlak, který byl ještě vyostřený atakujícím Beránkem, a tísněný Šonka si dal hlavou vlastní gól – 0:1

O čtvrt hodiny později však srovnal skóre domácí kanonýr Vařil, když se ocitl sám za obranou a skóroval – 1:1. Ve 28. minutě se skóre měnilo znovu, když po faulu na Siváka zahrával trestný kop z dobré pozice Peťule a střelou přes zeď do šibenice nedal domácímu brankáři šanci – 1:2.

Ve 44. minutě pak dostali Týnští dar z nebes v podobě pokutového kopu. Míč si na značku postavil Meidl, ale na Vokála nevyzrál, a tak se šlo do kabin za těsného náskoku hostujícího favorita. Druhá půle už byla jasně v režii Českokrumlovských.

Domácí sice také chvílemi hrozili, měli i několik slibných příležitostí, ale jejich zakončení postrádalo větší přesnost. Naopak, hosté podnikali řadu útoků a v koncovce byli daleko úspěšnější. V 66. minutě se prosadil Sivák a zvýšil na 1:3. Už o dvě minutky později se mezi střelce zapsal i Špát – 1:4.

V 81. minutě úspěšně zakončil Beránek na 1:5. A domácím se podařilo v úplném závěru výsledek jen kosmeticky upravit, když po hrubém podcenění hostujícího gólmana se z velké dálky trefilBromna konečných 2:5.

Řekli po utkání

Trenér českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér po vítězné kanonádě řekl: „V první půli jsme hráli zodpovědně, ale nevyvarovali se několika chyb. Po přestávce to už ale byl v našem podání koncert na jeden dva doteky. Přidali jsme další tři góly a měli tam i další šance ke skórování, ale bohužel jsme je doslova zazdili.

V držení míče jsme domácí předčili tak v poměru šedesát ku čtyřiceti, ale co je jim to platné, když hrají jenom k vápnu a chybí jim střela na bránu. Podle mého názoru jsou Týnští hrozně neproduktivní a Hrdina na všechno sám nestačí. Navíc penaltu, kterou kopali, Vokál skvělým zákrokem chytil.

Domácí měli jednu desetiminutovku, kdy nás zatlačili, snažili se vyrovnat, my jsme zalezli a nedokázali si přihrát. Bylo ale jasné, že přijdou brejky, kterými rozhodneme. To se také stalo a dobrou kombinací jsme domácí tým jasně předčili.“

Výhra pod lupou

Fakta – branky: 25. Vařil, 88. Brom – 10. vlastní (Šonka), 28. Peťule, 66. Sivák, 68. Špát, 81. Beránek, žluté karty 0:2 (Benc, Vacek), jako hlavní řídil rozhodčí Klička, sledovalo 220 diváků.

Sestava Slavoje: Vokál – Boháč, Svoboda, Klivanda, Zatloukal – Sivák (70. Babouček), Benc, Vacek (75. Kroupa), Špát (86. Pils) – Beránek, Peťule.

Českokrumlovští si přesvědčivou výhrou vylepšili skóre, kterým se nadále drží na první příčce průběžné tabulky před bodově vyrovnaným Milevskem

Nyní mají slavojáci před sebou domácí dvojutkání, když v sobotu od 16.30 vyzvou aktuálně osmou Hlubokou a hned o svátečním úterku 28. září se ve velkém derby postaví průběžně třetímu odvěkému okresnímu rivalovi z Kaplice.

David Vokál, Karel Vosika