Do azylu ve Větřní se museli uchýlit fotbalisté českokrumlovského Slavoje, aby pod papírenským komínem sehráli utkání posledního – třicátého – kola áčkové divizní skupiny, v němž hostili silný tým Hořovicka.

Č. Krumlov – Hořovicko 1:1 (0:0)

V horkém sobotním odpoledni se na větřínském hřišti před solidní návštěvou podávala dobrá partie se šancemi na obou stranách. U domácích o sobě dávali vědět zejména s chutí hrající Babouček s Beránkem, ale zkušený hořovický gólman Mojžíš byl pokaždé proti a držel čisté konto. Hořovičtí pak byli nebezpeční zejména ze standardních situací zahrávaných většinou zkušeným Nademlejnským, ale ani oni výsledkem v první půli nepohnuli –  a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém dějství se ovšem na změnu skóre čekalo jen necelé tři minuty. Nejprve měl tutovku na kopačce exvětřínský Weinhard, který se ocitl tváří v tvář Mojžíšovi, ale nedal. A hned z protiútoku se uplatnilo tisíckrát řečené pravidlo nedáš – dostaneš, když Štych poslal hosty do vedení – 0:1.

V dalších minutách slavojáci postupně získávali stále větší a větší převahu, ale v koncovce se dlouho nemohli prosadit. O tom, že body se nakonec rozdělí, se rozhodlo dvanáct minut před koncem. To se po pěkné kombinaci dostal k zakončení Pavel Svoboda a srovnal na 1:1. A tento stav pak vydržel až do závěrečného hvizdu.

Českokrumlovští posedmé v této mistrovské sezoně remizovali, v součtu nasbírali ve třiceti zápasech rovných čtyřicet bodů a v tabulce áčkové skupiny České divize obsadili konečné desáté místo.

Fakta – branky: 78. P. Svoboda – 48. Štych, žluté karty 1:2 (u domácích Sláma), jako hlavní řídil rozhodčí Novotný, sledovalo 170 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Pliška, Kroupa, Wagner, J. Zatloukal – P. Svoboda, Novák, Pintér (60. Sláma), Beránek (89. K. Zatloukal) – Weinhard, Babouček (80. Peťule).

Slova od kormidla

„Škoda, že jsme poslední zápas sezony nevyhráli a nebylo z toho nakonec ještě lepší celkové umístění. Ani desáté místo ale není špatné! Sezona byla dobrá a musíme jí hodnotit jako úspěšnou. V samotném závěrečném utkání se hrál už trochu bezstarostný útočný fotbal s řadou šancí na obou stranách. První poločas byl herně vyrovnaný, ve druhém jsme už měli navrch, ale znovu jsme neproměňovali  ani tutovky. Z brejku jsme prohrávali, mohlo se to pak v klidu otočit, naštěstí jsme aspoň vyrovnali. Celkově jsme ovšem předvedli dobrý výkon, kde nechyběly bojovnost a nasazení. Nastoupili jsme vinou řady absencí v hodně pozměněné sestavě, ale všechny řady od brankáře až po útok fungovaly. Od začátku bylo vidět, že kluci chtějí zápas vyhrát, a i když se to nakonec nepovedlo, tak jsem s posledním vystoupením spokojený," hodnotil českokrumlovský kouč Jiří Svoboda, se kterým se v příštích dnech ještě zastavíme nad bilancováním celé divizní sezony 2012/13 v podání fotbalistů Slavoje.