K poslednímu utkání sezony 15/16 vyběhli fotbalisté krumlovského Slavoje na podmáčený trávník v karlovarských Dvorech, kde zdolali bronzový tým tamních buldoků a překvapivě, ale zaslouženě, si připsali 31. jarní bod.

Karlovy Vary - Č. Krumlov 2:4 (1:2)

Zpočátku to však na úspěšný výjezd Jihočechů zdaleka nevypadalo. Kompletní domácí začali velmi ambiciózně a již v 8. minutě otevřeli skóre. Prosadil se mladík Királyi, jenž seběhl od postranní čáry za beky a zasunul kolem bezmocného brankáře Beránka na 1:0.

A mohlo být i hůř, to by však kanonýr Psohlavec nesměl těsně minout. Po necelé čtvrthodině však slavojáci z rychlé přímočaré akce po ose Pavel Svoboda a Carda vyrovnali přesnou střelou prvně jmenovaného k zadní tyči na 1:1.

Poté podržel krumlovské akcie gólman Beránek, jenž zabránil ve skórování Psohlavcovi. Ten byl v další tutovce ještě v 34. minutě, míč mu však uskočil. A vzápětí zelenobílí ukázali, že na západ republiky necestovali jen na dlouhý výlet a prezentovali se pohlednou kombinační akcí, byť zakončenou nepřesnou ranou Kroupy. Na druhé straně ještě jednou zachraňoval Š. Beránek, tentokrát si na něm vylámal zuby další kanonýr Geňo. Na řadu přišla fotbalová klasika nedáš dostaneš – a Krumlovští se radovali z gólu do šatny. A stál za to! Persán se dostal k míči, jenž mu sedl krásně na nárt, a pumelicí trhal síť na zadní tyči – 1:2. Krumlovský mladík gólovou divizní premiéru slavil ve velké euforii a možná ho po place nahánějí ještě teď…

Z kabin se domácí hráči vrátili jako opaření inkasovaným gólem. Naopak, hosté pokropení živou vodou předváděli, že na jaře patří k absolutní divizní špičce. Dloubáčkem P. Svobody mohli navýšit vedení, ovšem brankář Strnad konečky prstů zasáhl. Geňo odpověděl ranou k tyči, kde si na jeho pokusu smlsnul Š. Beránek. V 60. minutě pak měl Grznárik na kopačce definitivu, ale ve stoprocentní šanci napálil jen domácího brankáře. A když v 66. minutě odmítl tutovku Királyi střelou do tyče, již podruhé se připomněl vzpomínaný evergreen – a Pavel Svoboda z rychlého kontru trefil z těžkého úhlu přesně k tyči – 1:3.

Pojistku pak přidal Carda po samostatné akci z přesného výkopu Š. Beránka. Buldoci v závěru korigovali šťastnou trefou Geňa po teči jednoho z hostujících hráčů do protipohybu gólmana, ale to nic nezměnilo na vítězné tečce Krumlovských.

Cennou výhru kvitoval i u prvního týmu končící trenér Jiří Svoboda:

„Musím klukům poděkovat. Udělali mi velkou radost, při mém loučení předvedli kvalitní výkon a zaslouženě vyhráli. V samotném zápase bylo vidět, že ani jeden tým nenastupuje pod tlakem, a i když byl těžký terén, tak se hrál otevřený útočný fotbal. Nám nevyšel začátek, ale brzy jsme srovnali a měli i další šance. Důležitý byl gól do šatny, ze kterého jsem měl i já velkou radost, protože Fanda Persán je poctivý kluk a divizní trefu si už zasloužil. Ve druhé půli se to pak lámalo ve chvíli, kdy domácí ze své šance nastřelili tyč a my z protiútoku přidali třetí branku, čímž jsme zlomili odpor soupeře. Za zodpovědný výkon pochválím celý manšaft. Kluci, ještě jednou děkuji!"

Fakta - branky: 8. Királyi, 89. Geňo – 14. a 66. P. Svoboda, 43. Persán, 70. Carda, ŽK 1:1 (u hostů Matěják), řídil rozhodčí Pastyřík, sledovalo 100 diváků.

Sestava Slavoje: Š. Beránek – V. Beránek, Kabele, M. Svoboda, Mravec – Grznárik (76. Matěják), Novák, Kroupa, Persán – P. Svoboda, Carda.

František Lippl, Karel Vosika