Velešín nastoupil s několika rakouskými legionáři (Přibyl, Havlíček, Kollár, Kukačka) a s hrajícím trenérem Frnkou na stoperu.

Navíc účastník I. B třídy přijel bez brankáře, a tak se mezi velešínské tyče postavil zapůjčený krumlovský gólman Vokál, který ve Velešíně bydlí. Slavoji chyběli Klivanda, Špát, Tancer a Litvan.

Český Krumlov – Velešín 7:2 (5:1)

Hned první akce krumlovského favorita skončila brankou. Už ve 2. minutě se míč dostal na křídlo ke Zvěřinovi, který chytrým lobem otevřel skóre – 1:0. Za chvíli se situace opakovala a Peťule také lobem zvýšil na 2:0. Po čtvrthodině si na centr Zvěřiny naskočil Svoboda a hlavou dal na 3:0.

Ve 28. minutě dlouhý pas Petříka našel Peťuleho, který předložil Bencovi, odražený míč se znovu dostal k Peťulemu, který svou druhou brankou v utkání upravil na 4:0. Za sedm minut si po centru Boháče srazil míč hlavou do vlastní branky Havlíček – 5:0. Velešínští se dočkali o minutu později, když se po průniku Crkvy míč odrazil k navrátilci Hadovi, který do prázdné snížil na poločasových 5:1.

Ve druhém poločase se v krumlovském útoku představila nová dvojice Beránek a Pimpara. A právě Beránek stál u zrodu další gólové akce, když po jeho zpětné přihrávce se ocitl na vápně sám Vacek a přesnou střelou k tyči zvýšil na 6:1. V 71. minutě se po chybě slavojáků v rohu hřiště dostal do nájezdu ze strany Přibyl a propálil Šillera na 6:2.

Další šanci Přibyla už Šiller zmařil včasným vyběhnutím. A poslední slovo patřilo Českokrumlovským. V 78. minutě gólovou tečku udělal velešínský rodák v krumlovském dresu František Zimek, který po úniku obešel i brankáře a chytrým lobem dal na konečných 7:2.

Sestavy – Český Krumlov: Šiller – Petřík, M. Svoboda, Třeštík, Zatloukal – Boháč, Benc, Sivák, Vacek – Peťule, Zvěřina, střídali: Pils, Kroupa, Zimek, Beránek, Pimpara.

Velešín: Vokál – Šváb, Frnka, Havlíček, S. Kysela – Jirský, Had, Přibyl, Kollár – Crkva, Kukačka, střídali: M. Kysela, Kudláček, Jeníček.

Řekli po derby

Zdeněk Šváb mladší (Český Krumlov): „Máme za sebou teprve první týden ostré přípravy, takže na nějaké soudy je brzo. Chválit jmenovitě nikoho nebudu, dobře zahrál celý manšaft. Je také dobré, že na všech hráčích je vidět velká chuť do hry. Velešín i přes hodně kombinovanou sestavu nehrál špatně, předvedl snaživý výkon, ale po celý zápas jsme měli navrch my.“

Milan Frnka (Velešín): „Opět jsme nechytili začátek a zkušený soupeř potrestal každou naší chybu. Postupně jsme se lepšili a mohu říci, že s účastníkem krajského přeboru jsme nakonec i přes vysokou prohru sehráli celkově slušné utkání. S tak kombinovaným kádrem, kdy bylo pět hráčů na lyžích a chyběli i další, se ovšem s takovými soupeři nemůžeme více měřit. Těší mě, že jsme neodešli fyzicky. Překvapením pro mě byl Had, který po dvouleté pauze předvedl dobrý výkon a korunoval ho gólem.“

V posledním kole základní skupiny se v neděli 24. ledna Velešínští utkají se Slávií Č. Budějovice (od 15.00) a Českokrumlovští změří síly s Olešníkem (od 17.00).