Zelenobílý tým potvrdil roli favorita a soupeře oslabeného o tři hráče základního kádru v pohodě přejel. Osvědčila se taktika hry na tři obránce, kdy stoper Klivanda posílil střed domácího motoru. Lázeňský tým slavojáci k ničemu nepustili, naopak ho cílevědomě zaměstnávali. Gólově se pak zaskvěl autor hattricku Jindřich Rosůlek.

Č. Krumlov - Mariánské Lázně 6:0 (3:0)

Šéf slavojácké lavičky Zdeněk Šváb mladší (hlavní kouč Jiří Svoboda v sobotu vdával dceru) naordinoval svým svěřencům ofenzivní noty. Vzadu ponechal tři obránce, před nimi skvěle operoval Kroupa, jenž posbíral téměř všechny míče, a svou hlavní profesí stoper Klivanda mohl ze středu pole vydatně posílit útočné aktivity.

Viktorka se dostala snad k jediné příležitosti hned na začátku, ale ránu Kafky brankář Beránek s přehledem vytlačil na roh.

Pak již koncertovali domácí. V 16. minutě ještě Rosůlek neuspěl po milimetrovém pasu za obranu od Nováka. Vše si ale domácí kanonýr vynahradil o čtyři minuty později, kdy nahrávku P. Svobody poslal angličanem do sítě na 1:0.

Na druhý úspěch slavojáci zadělali kombinační akcí, na jejímž konci byl Klivanda, kterého brankář Šmejkal fauloval – a pískala se penalta. Míč si na puntík postavil Václav Beránek a nekompromisně zvýšil na – 2:0.

Krumlovský kapitán se pak opět zaskvěl po dalších deseti minutách, když si z viktoriánů postavil slalomové tyče a jeho pohledný průnik posléze zúročil Rosůlek – 3:0.

Do konce půle se o vzrušení postaral ještě Dvořák ránou z dálky, která těsně před gólmanem Západočechů skočila, avšak po jeho těžkém zákroku skončila jen rohem.

Po změně stran domácí přidali další trojici gólů – a jeden byl hezčí než druhý či třetí. Předcházela jim zastřelovací akce po ose P. Svoboda, Rosůlek a V. Beránek, jenž hlavičkoval mimo. Potom Novák s V. Beránkem ukázali výborný signál po rohu, ale také bez gólové tečky.

V 55. minutě však Rosůlek narýsoval kolmici na Pavla Svobodu, ten se kličkou zbavil gólmana a zasunul míč k tyči – 4:0.

O dvě minuty později si zelenobílí forwardi prohodili role, P. Svoboda nádherně uvolnil Rosůlka, ten se zbavil brankáře a umístěnou ranou zkompletoval hattrick – 5:0.

Skóre se změnilo ještě jednou, když se o šestou trefu postaral bombou Wagner po hlavičkové výměně Rosůlka s Klivandou. A to ještě do konce utkání Wagner stačil trefit tyč a v další akci ztroskotat na brankáři, stejně jako Rosůlek po Kabeleho nahrávce. V samém závěru střídající Jakeš vybídl P. Svobodu, ale jeho pokus neměl směr ani sílu. Jen kousek potom ještě scházel hlavičce mladého Persána.

Fakta – branky: 20., 35. a 57. Rosůlek, 25. V. Beránek z penalty, 55. P. Svoboda, 63. Wagner, žluté karty 1:2 (u domácích Rosůlek), rozhodčí Aubrecht – Petřík a Vrchota, sledovalo 135 diváků.

Sestava Slavoje: Š. Beránek – Kabele, Dudák, Dvořák – Kroupa – Wagner (75. Jakeš), Novák (61. Persán), Klivanda, V. Beránek (68. Žilenko) – P. Svoboda, Rosůlek.

Spokojený záskok

Krumlovští si připsali výmluvně vysokou výhru, kterou kvitoval i v roli prvního trenéra zaskakující asistent Zdeněk Šváb mladší:

„Výsledek je jednoznačný a podobné to bylo i ve hře. Kluci předvedli přesně to, co jsme si řekli, že budeme hrát. Dobře jsme kombinovali a dávali i pěkné góly. Všichni to vzali zodpovědně a nic nepodcenili. Soupeř sice byl slabší, ale v naší hře bylo vidět, že kluci chtějí odčinit nezdar ze Zličína. Povedla se i změna v rozestavení. Vysoká výhra je dílem práce celého týmu, přesto vyzdvihnu na postu defenzivního štítu hrajícího Kroupu, který byl naším nejlepším hráčem. Pochválím i oba útočníky, kteří se dobře doplňovali a vyhověli si. Věřím, že jsme schopni takto pokračovat i v dalších zápasech."

Krumlovští slavojáci si dvanáctou tříbodovou výhrou v sezoně upevnili lichotivou pátou příčku v tabulce. Tu příště pojedou hájit na neoblíbenou půdu dalšího západočeského soupeře z Rokycan, kterého na podzim doma přejeli v poměru 4:0.

František Lippl, Karel Vosika