Fotbalisté divizního nováčka v barvách českokrumlovského Slavoje měli závěrem minulého týdne napilno.

Zelenobílí nejprve sehráli v krajské metropoli atraktivní duel s prvoligovým Dynamem Č. Budějovice, v němž si připsali čestnou prohru o čtyři branky. Jinak ovšem slavojáci v přípravě pokračují ve vítězném tažení, což platilo i pro sobotní duel s účastníkem krajského přeboru z Písku, ke kterému si odskočili na domácí umělku ze soustředění v Černé v Pošumaví.

Č. Krumlov – Písek B 4:2 (2:0)

Českokrumlovští začali aktivněji a vypracovali si první šance, ale k vedení jim paradoxně pomohl soupeř. Ve 13. minutě posílal z pravé strany prudký centr do vápna Špát a hostující stoper Hála usměrnil balon do protipohybu brankáře do vlastní sítě – 1:0.

I v dalších minutách se převaha držela na domácích kopačkách, ale dlouho bez efektu. Po rychlé kombinaci na jeden dotek po ose Babouček a Weinhard zakončoval z vápna Novák, ale jeho bombu vyrazil brankář Kučera na roh. Na druhý gól se tak čekalo až do 41. minuty, kdy se na vápně do odraženého míče opřel Vacek a přesnou ranou k tyči zvýšil na poločasových 2:0.

I po poločasovém několikanásobném prostřídání pokračovala herní převaha zelenobílých. Hned v úvodu druhého dějství málem zlomil břevno písecké svatyně zpoza šestnáctky zakončující Weinhard. Růžky však začali postupně vystrkovat i Písečtí a o několik minut později i za Jirkalem zvonila tyč. Po hodině hry však už hosté udeřili, a to v krátkém sledu hned dvakrát. Nejprve v 62. minutě zahrál Klivanda slabou malou domů, střídající brankář Bartizal musel zatáhnout za záchrannou brzdu a z nařízené penalty Šteier korigoval na 2:1. A za další tři minuty už bylo srovnáno, když se z přímého kopu trefil Řezáč – 2:2.

Jenomže závěr znovu patřil Českokrumlovským, kteří nakonec po zásluze dokráčeli k další přípravné výhře. Za obranu hostů si nejprve naběhl Babouček, udělal kličku i brankáři a střelou do prázdné znovu vrátil vedení na stranu Slavoje – 3:2. Poslední slovo si pak vzal Vacek, který doklepl do sítě vyraženou střelu Plišky na konečných 4:2.

Fakta – branky: Vacek 2, Babouček, vlastní – Šteier z penalty, Řezáč, řídil rozhodčí Crkva, sledovalo 50 diváků.

Sestava Slavoje: Jirkal – Litvan, M. Svoboda, Klivanda, Pliška – Špát, Matuš, Novák, Vacek – Babouček, Weinhard, střídali: Bartizal, J. Zatloukal, Pintér a Koritar.

Nabitý program

„Tento zápas jsme absolvovali v rámci náročného soustředění, přesto jsme odehráli další dobré utkání. Kvalitní fotbal se ovšem hrál zásluhou obou týmů, protože i Písek se ukázal ve velmi dobrém světle. Až na desetiminutový úsek ve druhé půli, kdy jsme dovolili soupeři vyrovnat, jsme ovšem měli celý zápas pod kontrolou. Tímto výpadkem a několika zbytečnými chybami mně kluci trochu namíchli, ale jinak to bylo v pořádku,“ pochvaloval si krumlovský trenér Jiří Svoboda a ještě dodal: „Spokojen jsem byl i se soustředěním v Černé, které rozhodně splnilo účel. Hráči k tomu přistoupili opravdu zodpovědně, nikdo se nám nezranil ani velkou zimu neodstonal, což je důležité vzhledem k nabitému programu, kdy nás už tento týden čekají další tři těžké zápasy. Máme ovšem k dispozici celý více než dvacetičlenný kádr, a tak všichni dostanou znovu příležitost,“ obrátil kouč Jiří Svoboda pozornost na další přípravná utkání.

Českokrumlovští už dnes od 18 hodin znovu na domácí umělce přivítají dalšího zástupce krajského přeboru ze Čkyně. V sobotu 18. února je pak čeká druhé vystoupení ve finálové skupině Hlubocké zimní ligy, ke kterému od 13 hodin v podzámčí nastoupí proti diviznímu rivalovi z Tábora. V neděli pak zelenobílé čeká patrně zkouška nejtěžší v podobě utkání na hřišti třetiligového áčka Písku.