Č. Krumlov - Chýnov 3:1 (1:1)

Domácí nastupovali s cílem oplatit soupeři podzimní porážku (2:3), ale úvod odvety se jim nepovedl. Lépe začali hosté a v 11. minutě se brankou Svačiny ujali vedení – 0:1.

Odpověď favorita naštěstí na sebe nechala čekat jen sedm minut, když na 1:1 vyrovnával Boháč. Další minuty se už potom odehrávaly pod taktovkou domácího týmu, ale do přestávky se průběžný nerozhodný stav nezměnil.

Už po dvou minutách hry ve druhém poločase Krumlovští herní převahu konečně vyjádřili a dokonali obrat trefou kapitána Matuše – 2:1.

Definitivní podoba výsledku se pak zrodila dvanáct minut před koncem, kdy se podruhé do střelecké listiny zapsal Boháč a pečetil na přesvědčivých 3:1.

„Začátek jsme podcenili, náš výkon v první půli se mi vůbec nelíbil. Hráči asi měli problém s motivací. Utkání týmů z opačných pólů tabulky se ale hraje vždycky špatně. Soupeř jen bránil, kouskoval hru a nikam nechvátal. Nemohli jsme se proto dostat do tempa. Kluci to přesto v tom vedru dohráli na vítězství, ale nic krásného fotbalového nepřidali. Až nepříznivým vývojem jsme se přinutili ke zlepšenému výkonu, výsledek zlomili na naši stranu a zápas nakonec dohráli na úsporný režim. Každý den není posvícení, snad to bude příště lepší,“ nijak po zápase nehýřil spokojeností krumlovský trenér Lubomír Pintér.

Fakta – branky: 18. a 78. Boháč, 47. Matuš – 11. Svačina, bez karet, rozhodčí Kaštánek, sledovalo 130 diváků, sestava Slavoje: Šiller – Litvan (72. Kroupa), Svoboda, Klivanda, Zatloukal – Boháč, Matuš, Pliška, Špát – Koritar (62. Vacek), Beránek (80. Carda).

Českokrumlovští se dvě kola před koncem sezony přiblížili na dva body druhému Milevsku a medailovou příčku pojedou v neděli hájit na půdu sedmého Jankova.

Karel Vosika, Pavel Kacerovský