Bohužel, na klatovském měkkém hřišti si zelenobílí připsali další úplně zbytečnou prohru. Jihočeši v utkání doplatili na absenci důrazu a zejména na vlastní již obligátní katastrofální produktivitu. Soupeři z popředí tabulky byli slavojáci pohříchu víc než vyrovnaným protivníkem, ale osudnými chybami mu umožnili vstřelit dva jednoduché góly, které rozhodly.

Klatovy - Č. Krumlov 2:0 (1:0)

Klíčovou se ukázala situace již z 5. minuty utkání, kdy dalekonosný pokus Chirinciuce propustil Trnka mezi rukavicemi do sítě – 1:0. Velmi laciný gól s hosty zacvičil a do zápasu se Jihočeši vrátili až po dvaceti minutách. Jako první zahrozil Klivanda, jenž zavelel ke zvýšené ofenzivní aktivitě hostů. Ti si začali dávat míče po zemi a klatovská defenziva se měla co otáčet. A byl to opět Klivanda, který těsně před přestávkou přetlačil zády k brance dva protihráče, ale následně zakončil z otočky těsně vedle.

Po přestávce pak hosté na hřiště doslova vletěli, soupeře sevřeli na jeho polovině, vypracovali si velmi dobré brankové příležitosti, ale nic se z toho neurodilo. Naopak, Klatovští z ničeho nic v 67. minutě přidali z brejku po zaváhání krumlovské obrany druhou jednoduchou branku – a bylo vymalováno…

Fakta – branky: 5. Chirinciuc, 67. Říský, žluté karty 3:3 (u hostů M. Svoboda, Klivanda, V. Beránek), jako hlavní řídil rozhodčí Šlapák, sledovalo 180 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Kabele, Dudák, M. Svoboda, Kroupa – Persán (67. Špát), Novák, V. Beránek, Žilenko (80. Rytíř) – P. Svoboda, Klivanda.

Je to v hlavách

Smutný českokrumlovský kormidelník Jiří Svoboda hodnotil nepodařený duel v Klatovech takto:

„Po chvilkovém zlepšení jsme se zase vrátili do starých kolejí. Herně jsme ani tentokrát horší nebyli, ale nedáváme branky ani z velkých nebo tutových šancí – a bez gólů pak těžko vyhrajeme nebo aspoň zabodujeme. Navíc hodně lacino inkasujeme. Snadný gól z úvodu zápasu posadil soupeře do sedla a i když toho pak domácí moc nevymysleli, tak jim to bohatě stačilo. Ve druhém poločase jsme měli soupeře na půlce, ale zase nedali další šance. Z brejku jsme potom dostali druhý gól a nebylo co řešit. Samotného mě tato situace trápí. Je jasné, že je to už hlavně o psychice hráčů. Čím víc chcete, tím víc to prostě nejde."

Českokrumlovští fotbalisté zůstali na deseti bodech a po sedmé prohře v ročníku opět klesli na předposlední místo áčkové divizní tabulky. V příštím dějství zelenobílé čeká další těžký soupeř ze západu Čech, a to aktuálně šesté Rokycany (20 bodů), které slavojáci přivítají na vlastním trávníku v sobotu 31. října od 14 hodin. V minulém ročníku Krumlovští tohoto soupeře před svými fandy na podzim deklasovali v poměru 4:0, v jarní odvetě venku si pak zapsali nejtěsnější porážku 0:1.

František Lippl, Karel Vosika