Slavoj nezúročil výbornou zimní přípravu a v jarní premiéře nečekaně prohrál v Týně

Týn nad Vltavou - Českokrumlovští na hřišti zachraňujícího se soupeře propadli, nyní je čeká lídr z Tábora.

24.3.2009

Ještě za bezbrankového stavu měl velkou šanci k otevření skóre českokrumlovský útočník Karel Zvěřina (vlevo), který se ve 23. minutě ocitl zcela sám před brankářem Jakubem Šmitmajerem, ale ze souboje vyšel jako vítěz teprve sedmnáctiletý mladíček z Týna.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Jihočeský fotbalový krajský přebor – 17. kolo: FK Olympie Týn nad Vltavou – FK Slavoj Český Krumlov 2:0 (1:0)

K utkání prvního jarního kola krajského přeboru zavítal po podzimu v tabulce osmý českokrumlovský Slavoj na kvalitně připravené hřiště v pořadí čtrnácté vltavotýnské Olympie. Po mizerném výkonu favorizovaní Českokrumlovští s týmem bojujícím o záchranu nejvyšší oblastní soutěže prohráli o dvě branky.

Tlak bez efektu

Úvodní dvacetiminutovku utkání měli více ze hry hostující slavojáci, ale vyloženou brankovou příležitost si dlouho vypracovat nedokázali. Šance z kategorie gólových přišla až ve 23. minutě, kdy si Zvěřina před šestnáctkou zpracoval centr od Boháče, pronikl do vápna, ale v rozhodující chvíli mu míč odskočil a českokrumlovský útočník nestačil ani vystřelit na branku. Za další minutku se už skóre měnilo, radovali se však domácí. Tvrdou ránu Marušky ještě Trenčanský vyrazil před sebe, ale na dorážku dobíhajícího Vařila do odkryté branky už krumlovský gólman nestačil – 1:0. Inkasovaná branka slavojáky viditelně zaskočila. Hra se rázem změnila a převahu začali mít Týnští. Domácí mohli krátce před pauzou vedení navýšit, když z vyložené pozice hlavičkoval osamocený Spěvák, namířil však nad břevno krumlovské svatyně. Do kabin ovšem odcházeli spokojenější hráči Olympie, kteří měli k dobru jednobrankový náskok.

Druhý úder Olympie

Ani po změně stran se projev Českokrumlovských nijak nezlepšil. Po dvanácti minutách střídal Petřík nevýrazného Pimparu, který si zranil kotník. Až v 61. minutě se hosté dostali k vážnějšímu zakončení, když po rohovém kopu střílel Boháč, namířil však nad břevno skvělého mladíka v domácí brance Šmitmajera. Za další tři minuty se ocitl tváří v tvář domácímu brankáři Zvěřina, ale akci zastavil praporek pomezního arbitra. Na druhé straně měl v 69. minutě pojistku na noze střídající dorostenec Šálený, když byl sám před Trenčanským, ten ale včas vyběhl a domácímu hráči vzal míč z kopačky. Podobná situace se opakovala v 74. minutě, tentokrát však Šálenému před vyběhnutým Trenčanským míč utekl. Na druhé straně v 79. minutě střílel Zvěřina, ale opět nad bránu. Minutu na to mířil střelec úvodní branky domácích Vařil po rohu mimo. V 81. minutě týnská obrana zastavila prudkou střelu Vacka. O minutu později Zvěřinův prudký centr z levé strany hřiště Šmitmajer chytil. Skóre se podruhé změnilo v 82. minutě – a ruce nad hlavu zvedali opět hráči domácí Olympie. Po centru týnského kapitána Hrdiny se k hlavičce dva metry od brankové čáry dostal extáborský šestatřicetiletý matador Kášek a poslal míč do sítě za záda bezmocného Trenčanského – 2:0. Poslední šanci hostů na alespoň čestný úspěch měl už v nastaveném čase Boháč, ale před odkrytou brankou se v závaru k důraznější střele nedostal.

Českokrumlovští tak roli papírového favorita vůbec nepotvrdili a po výborné zimní přípravě, kdy pouze jednou z deseti zápasů prohráli, museli spolknout hořkou pilulku v podobě přesvědčivé porážky. V dalším kole navíc slavojáky nečeká soupeř na chycení, neboť v sobotu do Krumlova zavítá před jarem notně posílený lídr tabulky z Tábora.

Fakta z utkání

Branky: 24. Vařil, 82. Kášek, žluté karty 3:2 (u hostů Benc, Zatloukal), jako hlavní řídil rozhodčí Grobár, sledovalo 360 diváků.

Sestavy – Týn nad Vltavou: Šmitmajer, Blüml, Meidl, Boček, Stropek, Vařil, Maruška, Hrdina, Brom, Spěvák, Kášek, střídali: Plojhar, Vornay, Šálený.

Český Krumlov: Trenčanský, Zvěřina, Benc, Klivanda, Pimpara (57. Petřík), Beránek (72. Budík), Boháč, Zatloukal, Litvan, Špát, Vacek.

Pintér: Hrozné!

Českokrumlovský kormidelník Lubomír Pintér si po nevydařeném jarním startu pochopitelně nebral servítky: „Dnes mohu náš výkon zhodnotit jedním slovem, a to hrozný! Dvacet minut jsme sice hráli dobře, soupeře zatlačili, měli tam i nějaké náznaky šancí, ale po gólu, který byl dle mého soudu z ofsajdu, jsme doslova odešli. Místo toho, abychom hráli, tak hráči stále jen něco reklamovali, a tím bylo po hře. Začalo mluvení, hádání a už se nehrál fotbal. Vůbec se nevěnovali hře. Při druhém gólu jsme naprosto propadli, to se nesmí stávat. Když jsem viděl, s jakým hráli entuziasmem, tak jsem si říkal, jestli je fotbal vůbec baví. Na hřišti bylo tak pět až šest hráčů, kteří měli být střídáni. Když se nám nezadaří vstřelit první gól, tak snad nikdy nevyhrajeme. Když budu dnešní výkon hodnotit jako mizerný, tak to bude ještě lichotivé slovo.“

Autor: Pavel Kacerovský

24.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 16 800 Kč

Zámečníci strojů Zámečník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16800 kč, mzda max. 20160 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zámečník - vzdělání vyučení v oboru nebo praxe v kovovýrobě, možno i absolvent, strojírenství výhodou nikoliv podmínkou. Pracoviště Kájov. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba dvousměnná. Nástup ihned. Mzda 16.800,-- - 20.160,-- Kč hrubého (dle praxe), výkonnostní prémie, 13. a 14. plat, 5 týdnů dovolené, stravenky, nadstandartní přípatky za práci přes čas, prémie za docházku, příspěvek na penzijní pojištění, pracovní oblečení, mzdový nárůst po zapracování. Kontakt: 734 754 165 Ing. Jiří Kabeš, kabes@keb-ege.cz.Ověřeno 7.8.2018.. Pracoviště: Keb-ege spol. s r.o., 382 21 Kájov. Informace: Jiří Kabeš, +420 734 754 165.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč

Obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva Obsluha aut. strojů a zařízení-. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: Obsluha aut. strojů a zařízení- vzdělání základní, nutná praxe v dřevozpracujícím průmyslu, praxe s pneumatickou pistolí. Pracoviště Kaplice-nádraží. Prac. poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup 1.9.2018. Mzda od 13.500,-- Kč hrubého. Kontakt: Nekiz Anatolii, tel.: 777 906 185 (od 14:00 hod. - 16:00 hod.). Ověřeno 2.8.2018. Pracoviště: Družstvo merydian cz - kaplice, 382 42 Kaplice 2. Informace: Anatolii Nekiz, +420 777 906 185.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 30 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kuchař/ka - vzdělání vyučení, možno i absolvent. Pracoviště HOTEL RESORT RELAX, Dolní Vltavice. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba dvousměnná. Nástup ihned. Mzda 30.000,-- - 35.000,-- Kč hrubého, 25 dní dovolené, možnost ubytování, strava, roční bonusy. Příprava jídel pro hotelové hosty v restauraci a gril baru, příprava coffee breaků a rautů. Kontakt: 734 870 650 lng. Miroslav Magerstein, info@hoteIresortreIax.cz, osobně na adrese: HOTEL RESORT RELAX, Dolní Vltavice 44, 382 26 Horní Planá. Ověřeno 9.8.2018. Pracoviště: Edikt a.s. - hotel resort relax****, 382 26 Horní Planá. Informace: Miroslav Magerstein, +420 380 731 401,734 870 650.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 18 000 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šička. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Šička - bez vzdělání. Pracoviště Benešov nad Černou. Prac. poměr na dobu neurčitou, nástup ihned, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Mzda od 18.000,-- - 20.000,-- Kč hrubého. Požadujeme: praxi. Kontakt: p. Angelov, tel.: 728 477 378. Ověřeno 7.8.2018.. Pracoviště: .. . kvd cz s.r.o., 382 82 Benešov nad Černou. Informace: Angelov, +420 728 477 378.

Dynamo hostilo fotbalový tým z Prostějova.
36

Tlak Dynama nakonec přinesl ovoce. Právem

Junior Strakonice - Westra Sousedovice 2:5.
46

Generálku zvládli lépe fotbalisté Sousedovic

-

Fotbalisté Plané oslavili osmdesátiny zápasem s bývalými hráči Sparty

Planá – Osmdesáté narozeniny oslavili v sobotu fotbalisté SK Planá. A byla to oslava skutečně vydařená. Jejím vrcholem byl duel domácího týmu se starou gardou Sparty Praha a koncert Žlutého psa.

Hofmann zastínil i Kadlece. Utkání s Olomoucí bylo výjimečné, přiznává

/ROZHOVOR/ Odehrál nejlepší zápas kariéry, poprvé v jednom utkání nejvyšší české fotbalové soutěže vstřelil dvě branky. Stoper Slovácka Stanislav Hofmann byl ústřední postavou domácího mužstva proti silné Olomouci.