Průběh zápasu v Rokycanech ukázal, že i kdyby se zde hrálo dalších devadesát minut, tak branku hosté prostě nemohou dát. Proti byli jednak domácí hráči, ale své polínko přiložili i arbitři. Kdo utkání viděl, pochopil, proč v této sezoně Rokycanští dotáhli již devět utkání k remízovému stavu a penaltovému rozstřelu. Také tento duel byl opticky remízový…

Rokycany - Č. Krumlov 1:0 (0:0)

Za ideálního fotbalového počasí se na slušném trávníku moc příležitostí neurodilo. Oba týmy nechtěly dělat chyby, dopředu se moc nehnaly a pokud se rodilo nějaké nebezpečí, tak jakýkoli férový kontakt tělo na tělo rozhodčí přerušili a dali míč domácím. Ti se dostali k prvnímu ohrožení českokrumlovské branky už v 7. minutě, kdy slavojáci propadli na levé straně, Aubrecht potáhl balón po lajně, odcentroval na Spěváčka, ale jeho hlavička nebyla přesná. Ve 24. minutě se nebezpečí na zelenobílé levé straně opakovalo, avšak hosté ho stačili zažehnat za cenu rohu. O deset minut později zahráli českokrumlovští hráči signál z útočné standardky, Novák dal míč pod sebe na Kabeleho a jeho jedovku rokycanský brankář s obtížemi vytěsnil zpod břevna. Ke konci poločasu si Wagner vyčíhl správný okamžik, napřáhl levačkou, ale mířil vedle.

Po změně stran našel centrovaný balón Rosůlka, jenž v těžké pozici také netrefil mezi tyče. Hosté přitlačili, měli více ze hry, ale v 73. minutě přišel nešťastný okamžik. Na půlce ztratili po podklouznutí míč, Rokycanští se zadarmo dostali k přečíslení, které výtečně zlikvidovali na brankové čáře jmenovci Beránkovi. Ovšem následná akce zavánějící ofsajdem již skončila gólem střídajícího Hellera – 1:0.

Hosté přeskupili řady, začali hrát na tři obránce, ale v nervózním závěru plném emocí musel nuceně odejít pod sprchy Dvořák – a na stavu se již nic nezměnilo.

Fakta – branka: 73. Heller, žluté karty 3:5 (u hostů Dvořák 2, V. Beránek, P. Svoboda, Š. Beránek), červené karty 0:1 (83. Dvořák), rozhodčí: Kyncl – Teuber, Janoch, 100 diváků.

Sestava Slavoje: Š. Beránek – Kabele, Dudák, Klivanda, Dvořák – Wagner, Novák, Kroupa, V. Beránek – P. Svoboda, Rosůlek.

Hodnocení nervózního utkání v Rokycanech z úst trenéra divizního týmu českokrumlovského Slavoje Jiřího Svobody:

„Když vezmu zápas čistě z fotbalového hlediska, tak to bylo jasně remízové utkání, kdy jsme si minimálně ten jeden bod zasloužili. Při hře jsme byli o něco lepší v držení míče i kombinaci a víc jsme chtěli hrát fotbal. Na druhou stranu musím uznat, že soupeř velmi dobře bránil a my se přes jeho pozornou obranu jen velmi těžko dostávali do koncovky. Šance z kategorie vyložených, jako třeba v minulých zápasech, jsme prakticky neměli. Byla tam jedna velmi povedená střela Kabeleho, která šla kousek vedle. V dobré pozici zakončoval Novák, ale jeho ránu obránci zblokovali. V dalších nadějných situacích pak zaúřadovali hlavně pomezní sudí, kteří s námi pěkně zacvičili. Nebudu se na to vymlouvat, protože to není můj styl, ale tentokrát to byl prostě jasně viditelný fakt. V závěru jsme pak dostali gól, prý to bylo z ofsajdu. Nevím, z mého pohledu to nemohu posoudit, ale ještě se podívám na video. Na konci jsme pak navíc přišli o vyloučeného Dvořáka. Bohužel. Jak jsem říkal, byl to remízový zápas, ale nakonec nemáme nic. Přes veškeré okolnosti při tom hráčům nemám toho moc co vytknout. Po zápase mi jich bylo až líto, že jsme po vynaložené dřině takový zápas takhle prohráli. Bod bychom si tady určitě zasloužili."

Krumlovští si osmou porážkou v sezoně pohoršili z pátého na šesté místo průběžné tabulky áčkové divizní skupiny. To budou zelenobílí hájit v příštím domácím zápase, kdy přivítají aktuálně čtrnáctý Cheb. Podzimní vzájemný duel skončil výhrou Jihočechů v poměru 3:0, kterou gólově zajistili Wagner, Pavel Svoboda a Rosůlek.

František Lippl, Karel Vosika