Ani na pátý pokus se exdivizní Jankov nedočkal v KP první letošní výhry.

Jankov – Český Krumlov 1:3 (1:2)

Ve vyrovnaném prvním dějství domácí tradičně pykali za chyby v zadních řadách. Už v úvodu po narážečce se Špátem napálil z dálky Petřík míč do břevna. O chvíli později postupoval Špát ze strany na branku, byl sražen Řezníčkem, ale penalta se nepískala. Skóre se tak měnilo až po půlhodině hry, kdy Benčič rozehrál na Zvěřinu, který podkopl míč za obranu, kam se vřítil krumlovský kapitán Benc a propálil vše – 0:1. Druhou branku hostů dal za devět minut po rohu Vacka hlavou Klivanda – 0:2. Jankov ale kontroval vzápětí, když náhradního brankáře Fleischmanna, který ve 35. minutě střídal zraněného Šillera, překvapil Soukupův centr ze strany – 1:2. V závěru poločasu měl ještě velkou šanci Špát, který si narazil se Zvěřinou, ale Janků včas vyběl a střelu vyrazil.

Velmi důležitý moment pak přišel jedenáct minut po pauze, kdy byl domácím za faul na brankáře Fleischmanna vyloučen kapitán a prezident klubu V. Maxa. I přes oslabení sice měli domácí územní převahu, ale do zakončení se nedostávali. Naopak, zaslouženou výhru hostů v 73. minutě z rychlého brejku pečetil Špát, který zblízka doklepl Vackův střílený centr – 1:3. Krumlovští tak podobným výsledkem oplatili Jankovu podzimní domácí prohru (1:4).

„Výhra mohla být ještě výraznější, zahodili jsme spoustu dalších šancí. Měli jsme i smůlu, nastřelili břevno. Bylo to kolektivní dílo, tentokrát nikdo příliš nevyčníval. Zmínit ovšem musím Bence, který ještě před víkendem měl teploty, ale nastoupil a ukázal se jako správný kapitán. Pozitivně hodnotím i záskok Fleischmanna, který se po zranění Šillera své role zhostil výborně,“ řekl po výhře na horké půdě krumlovský trenér Lubomír Pintér.

Výhra pod lupou

Fakta – branky: 40. Soukup – 29. Benc, 38. Klivanda, 73. Špát, ŽK 2:1 (u hostů Benčič), ČK 1:0 (56. V. Maxa), řídil Jaroš, sledovalo 130 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller (35. Fleischmann) – Petřík, J. Zatloukal, Benc, Benčič (84. Sirotka) – Boháč, Klivanda, Beránek (75. Sivák), Vacek – Zvěřina, Špát.

V dalším kole mají nyní šestí Krumlovští před sebou atraktivní partii z popředí, když v sobotu na domácí půdě přivítají ve formě hrající čtvrtou Čížovou, jež už čtyřikrát v řadě bodovala naplno.

Jan Petřík, Karel Vosika