Krajský přebor – 10. kolo: FK Slavoj Český Krumlov – FC ZVVZ Milevsko 2:1 (0:1)

V bitvě neporažených se utkali domácí lídr tabulky s druhým milevským FC ZVVZ.

Českokrumlovští, kteří v minulém kole vydřeli výhru v Dražicích, chtěli potvrdit stávající formu i proti druhému celku tabulky, což se jim povedlo, i když prakticky až do posledních minut prohrávali.

Obrat ve finiši

Do první půle ovšem vlétli jako dělová koule hráči hostujícího Milevska a již v 5. minutě se z první příležitosti gólově prosadili. Odražený míč poslal zpoza vápna na Šillerovu branku Barda, jehož střela byla tečovaná a domácí gólman neměl šanci – 0:1.

O několik minut později se ocitl milevský útočník sám před Šillerem, kterého sice překonal, ale Svoboda mu v zakončení do prázdné zabránil. Domácí byli v prvním poločase více než nedostatečným soupeřem a nebýt ještě jednoho Šillerova krásného zákroku, mohli Milevští jít do šaten s ještě větším náskokem.

Druhá půle začala v mnohem větším tempu, než které bylo k vidění v prvním poločase. Už ve 46. minutě Pliškův roh hostující gólman jenom s obtížemi vyrazil. V 53. minutě měli možnost přečíslení hosté, střelu z dálky však domácí brankář bez větších problémů vyrazil. O deset minut později Janouch špatně vyběhl na vysoký balón, ke kterému se nedostal, ale Sivák z první přestřelil.

Je nutno podotknout, že zápas byl plný velmi tvrdých zákroků, které kupodivu rozhodčí Dvořák nechával nepotrestané. Pomalu se však začalo schylovat ke konci utkání, když přišel ,,smrtící“ finiš Slavoje. V 84. minutě se po skrumáži ve vápně do balónu opřel Boháč a jeho dělovka do šibenice zasloužila jediné, a to potlesk – vyrovnáno 1:1.

O pouhé dvě minutky později se dlouhý aut dostal až na zadní tyč k Sivákovi, který dovršil velký obrat domácích na 2:1.

„Zajímavý zápas vyhrál šťastnější tým, kterým jsme byli tentokrát my. Soupeř nás celé utkání tlačil. My si vytvořili možná jediné dvě gólové situace, které se nám ale podařilo proměnit. Skládám ovšem poklonu Milevsku, které předvedlo bojovný a velmi kvalitní fotbal.

Jsem rád, že se kluci dokázali vzpamatovat z nepříznivého stavu, a zápas, ve kterém jsme prohrávali již od úvodních minut, dotáhli ve finiši do vítězného konce,“ pochvaloval si krumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Duel pod lupou

Fakta – branky: 84. Boháč, 86. Sivák – 5. Barda, střely na branku 4:4, mimo 2:4, rohy 2:5, fauly 16:21, ŽK 3:1, rozhodčí Dvořák, 280 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Boháč, Klivanda, Svoboda, Zatloukal – Špát (75. Benc), Matuš (66. Kroupa), Pliška, Sivák – Peťule, Beránek (83. Babouček).

Českokrumlovští, kteří mají nyní na čele už pětibodový náskok, jedou obhajovat post lídra tabulky v sobotu na hřiště čtvrté Čížové.