Krumlovský trenér Domin zůstal věrný zásadě, že vítězná sestava se nemění, a tak zelenobílí vyběhli v prosluněném sobotním dopoledni na trávník v totožném složení, jako minule u Malše. Do hry tedy šel i kapitán Beránek, kterému se v týdnu opět ozvaly „tradiční“ potíže s bolavými zády.

Český Krumlov - Doubravka 0:1 (0:0)

Krumlovští začali aktivně a už z úvodní akce ve 2. minutě mohli udeřit, jenomže Persán po křížném pasu od Kabeleho zazdil finální přihrávku na Taubera. Příležitost z kategorie vyložených přišla ve 13. minutě, kdy po trestném kopu Kabeleho z levé strany se ve skrumáži uprostřed šestnáctky míč odrazil ke Slámovi, ten však neměl seřízenou mušku. O pár minut později se na vápně pěkně uvolnil Tauber, ale křížná přízemní rána těsně minula Luhového branku. V 33. minutě po přiťuknutí od Taubera pálil z voleje Persán a utěšená rána šla o centimetry vedle levé šibenice.

Největší možnost domácích přišla za další minutku. Sláma vystihl špatnou rozehru Západočechů, vybíhající gólman ho sice vytlačil ze střeleckého úhlu, ale Sláma nabil Novákovi, ten mířil přesně k tyči odkryté svatyně, ale slabou ránu odvrátil jeden z vracejících se obránců. Krátce před pauzou měli slavojáci ještě jednu šanci, když se po rohu dostal v dobré pozici do zakončení Dudák, ale hlavou zamířil mimo tyče. A nevyužité šance z první půle nakonec Slavoj mrzely…

Ve druhém dějství sice měli domácí nadále více ze hry, ale do dalších příležitostí se přes pozornou obranu Senca dirigovanou dvoumetrovým exligovým matadorem Knakalem již nedostávali.

Západočeši tak vycítili šanci, začali zvedat hlavu a v polovině druhého poločasu připravili rozhodnutí. K útočnému výpadu po pravé straně se odhodlal obránce Künstner, přes několik slavojáků pronikl až do vápna, následně prudce cenroval do ohně a vracející se stoper Kabele nešťastně usměrnil balon pod břevno vlastní branky – 0:1.

Krumlováci se sice následně snažili připravit odpověď, ale postupně se jejich snaha měnila v křeč a nic nepomohlo ani několikanásobné střídání. Skákavou ránu Nováka zpoza vápna vyrazil Luhový na roh a neujala se ani dalekonosná střela Kabeleho. A když pak v nastaveném čase neuspěl ani hlavičkující Tauber, jehož pokus mířil také nad, zbyly domácím jen oči pro pláč.

„Hra do plných nám nejde a opět jsme se o tom přesvědčili. V první půli tam sice byly šance, ale na ty se nehraje. Počítají se góly a ty jsme nedali. Nejsme v klidu, hrajeme pod tlakem a zbytečně blázníme. Byla tam i situace, kdy to šlo dát do prázdné, ale my si nevěříme a ještě někam nahráváme. A není to o štěstí, jak jsem někde slyšel. Tomu štěstí je třeba jít naproti, což my neděláme. Tvoření hry je náš velký problém. Ve druhém půli jsme pak už hráli fotbal na náhodu. Jsou tam zranění, prostřídáme a místo oživení, které bylo vidět po změnách u soupeře, tak my naopak sklouzneme ještě níž. Navíc děláme individuální chyby, které nás stojí body…“ smutnil po utkání českokrumlovský trenér Václav Domin.

Fakta – branka: 68. vlastní (Kabele), ŽK 1:2 (u domácích Tůma), jako hlavní řídil rozhodčí Jansa, sledovalo 148 diváků.

Sestava Slavoje: Říha – Beránek (80. Švec), Kabele, Dudák, Svoboda – Kroupa (64. Mravec), Wagner, Novák, Persán (80. Neckář) – Sláma (75. Tůma), Tauber.

DŮLEŽITÝ VÝJEZD

Krumlovští si ve vyrovnaném spodku divizní tabulky další domácí ztrátou notně zkomplikovali situaci v boji o záchranu.

Další kolo proto bude pro vývoj situace v suterénu hodně důležité, neboť slavojáci se představí v sobotu na půdě posledního Petřína Plzeň. Příští domácí zápas sehrají v sobotu 28. dubna od 10.30 s Přešticemi.