Fotbalisté českokrumlovského Slavoje jeli do Katovic opět nekompletní.

Hostům stále chyběl zraněný Beránek, ale Klivanda už byl připraven na lavičce. Při rozcvičení se nešťastně zranil náhradní brankář dorostenec Vokál, který utrpěl tržnou ránu na hlavě a byl převezen do strakonické nemocnice. Navíc ke vší smůle musel už v úvodu střídat Litvan se zlomeným nosem.

Katovice – Č. Krumlov 4:2 (2:1)

Dvougólové vedení zajistil domácím po dlouhých autových vhazováních Strnad. Krumlovští kontrovali ve 34. minutě po rohu Zatloukala hlavičkou Bence – 2:1. Vyrovnat mohl po Vackově rohu zblízka Zatloukal, ale hlavou namířil nad. Po Vackově uličce postupoval sám Peťule a jeho střela po zemi šla těsně mimo. Na křížný centr Petříka si naběhl osamocený Boháč, ale také netrefil. Bravurním zákrokem se poté blýskl Fleischmann po hlavičce Krejsy.

V 56. minutě mohl zvýšit domácí Janus, ale pálil jen do břevna. Prakticky z protiútoku vyrovnal Zvěřina po pěkné uličce Peťuleho – 2:2. Za chvíli Sivák v jasné šanci netrefil míč, ve dvou slibných šancích neuspěl ani Špát a Bencova střela šla těsně vedle.

A závěr vyšel na jedničku domácím. V 74. minutě po Boháčově ztrátě vrátil vedení na stranu Katovic střelou do prázdné branky Krejsa – 3:2. Tentýž domácí hráč pak v posledních vteřinách pečetil důležitou výhru soupeře, když po rychlém brejku dorážel ze situace zavánějící ofsajdem na konečných 4:2.

„Dostali jsme dva laciné góly. Až potom jsme začali trochu hrát, soupeře kombinačně přehrávali, podařilo se vyrovnat a měli jsme tam i další šance. Zlomem byla fatální chyba Boháče, po které dal soupeř třetí gól. Přístup našich hráčů se mi vůbec nelíbil, totálně tentokrát zklamali mladíci. Měřítko snesli snad jen Zvěřina s Peťulem vepředu, Špát a v obraně Petřík,“ shrnul krumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Fakta – branky: 5. a 32. Strnad, 74. a 90. Krejsa – 34. Benc, 57. Zvěřina, ŽK 1:4, rozhodčí Novotný, 200 diváků.

Sestava Slavoje: Fleischmann – Litvan (8. Sirotka – 78. Klivanda), Svoboda, Zatloukal, Petřík – Boháč, Benc, Vacek (52. Sivák), Špát – Zvěřina, Peťule.

V dalším kole slavojáci přivítají v sobotu od 17 hodin na svém hřišti v tabulce osmé béčko Sezimova Ústí.