Na trávník třetího krumlovského Slavoje zavítala ve 22. kole krajského přeboru týnská Olympie a pod taktovkou nového trenéra Zdeňka Čadka přijela s očividnou snahou získat body potřebné pro záchranu.

Obrat po pauze

Č. Krumlov - Týn 3:1 (0:1). Lépe však začali domácí slavojáci, kteří již ve 2. minutě zahrozili střelou Kolaje, s níž si ale brankář Šmitmajer poradil a míč vytěsnil na roh. Dobrou šanci měl i Koritar, ale ve slibné pozici nestihl zpracovat Matušovu uličku mezi hostující stopery. Z gólové pozice hlavičkoval Beránek po centru Plišky, nechal však jen vyniknout hostujícího gólmana. Týnští i přes zmíněné ojedinělé příležitosti Slavoje po celý poločas velmi zkušeně kombinovali a přehrávali domácí ve středové řadě. Vybojovali také několik standardek a po jedné z nich udeřili. Ve 23. minutě po rohu Vařil hlavou ještě nastřelil břevno krumlovské branky. Sedm minut před pauzou však už po stejné situaci zamířil Vařil přesněji a poslal hosty do zaslouženého poločasového vedení – 0:1.

Do druhé půle domácí trenéři nasadili místo Kolaje mladého Baboučka, a ten se jim odvděčil výborným výkonem, když se podílel na dvou brankách slavojáků. Už po minutě hry si na centr Boháče naběhl Matuš a bombou z voleje pálil těsně mimo. O chvíli později poslal prudký centr do vápna Pliška, ale Babouček z malého vápna hlavičkoval mimo. V 57. minutě Kroupa dlouhým pasem uvolnil Baboučka, ten šel sám na Šmitmajera, ale křížnou ránu poslal opět mimo. Tlak domácích ale sílil a bylo jen otázkou času, kdy dojde gólového vyjádření. Hosté očividně nestačili a poprvé kapitulovali v 72. minutě, kdy bránící Spěvák stáhl ve vápně Klivandu – a pískala se penalta. Míč si na puntík postavil Boháč a s přehledem vyrovnal na 1:1. V 81. minutě se pak konečně dočkal Babouček, který hlavou po Pliškově centru dokonal obrat – 2:1. Minutu před koncem pak střelu Baboučka vyrazil Šmitmajer jen před sebe a dobíhající Vacek dal výsledku konečnou podobu – 3:1.

Českokrumlovští si dvanáctou výhrou v ročníku upevnili třetí místo a navíc poslali svého soupeře až na úplné dno. V dalším dějství čeká slavojáky těžký duel na hřišti čtvrté Hluboké, proti které na podzim předvedli vítěznou kanonádu v poměru 6:2.

Fakta – branky: 72. Boháč z pen., 81. Babouček, 89. Vacek – 38. Vařil, střely na branku 11:4, rohy 9:3, žluté karty 2:3, jako hlavní řídil rozhodčí Chlaň, sledovalo 140 diváků.

Sestava Slavoje: Sarvaš – Boháč, Kroupa, Klivanda, J. Zatloukal – Pliška, Matuš, Vacek (90. Wagner), Beránek (75. Špát) – Kolaj (46. Babouček), Koritar.

Slova od kormidla

Českokrumlovský kormidelník Lubomír Pintér po vítězném utkání obšírněji hodnotil: „Začali jsme tentokrát sice lépe než v předešlých zápasech, ale opět to bylo bez momentu překvapení a potřebné rychlosti. Hosty jsme chvílemi zatlačili, ale moc příležitostí ke skórování jsme si při tom nevytvořili. Sestavu jsme trochu pozměnili se záměrem oživit hru, ale pořád jsme se hledali a změny nepřinášely ovoce. Navíc jsme inkasovali ze standardky způsobem, který naprosto charakterizoval současný stav naší mysli. Nikdo se při rohu soupeře nebyl ochoten vydat za míčem, který propadnul do malého vápna. Toho jeden z hráčů Týna využil a dorazil míč do branky. O půli jsme potom vystřídali Kolaje, kterému se tentokrát moc nedařilo. Na plac šel Babouček, který do utkání vlétl jako uragán a během patnácti minut zahodil čtyři tutovky. Kluci se však začali víc tlačit do pokutového území, přidali na aktivitě a Pliška s Boháčem začali sypat do vápna jeden centr za druhým. Výsledkem potom byly tři branky. První padla z penalty. Babouček pak konečně seřídil mířidla, vyhrál zdánlivě ztracený souboj a s pomocí teče obránce přehodil brankáře. A poslední hřebíček do rakve hostů zatloukl Vacek lobem přes brankáře. Vítězství určitě má svou cenu, protože Týn vypadal hodinu velmi dobře a hrál slibnou partii. Největší význam má ale to, že si hráči, doufám, uvědomili, že jen kvalita mužstva nic neznamená a že do hry musejí dát všechno, co je k vítězství potřeba. V tomto utkání to bylo v obou poločasech zcela jasné, je třeba si to zapsat za uši. Chce to i víc sebevědomí, které bylo vidět právě na Baboučkovi. Poslední půlhodinu jsme zase konečně vypadali jako mančaft, hlavně aby nám to vydrželo…“

Karel Vosika, Martin Špát