Česká divize

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje v minulém kole doma v předehrávce jihočeského derby vyprášili Milevsko v poměru 5:0 a na tuto kanonádu se pokusí  navázat i v dnešním utkání na půdě béčka Táborska.  Nad sestavou zelenobílých pro další derby, v němž se utkají průběžně s deseti body desátá rezerva druholigového Táborska a sedmý Slavoj (12 bodů), se však vznáší hned několik otazníků…

„Bohužel, marodka se nám teď hodně rozšířila. K dlouhodobě zraněnému Pintérovi, u kterého to vypadá do konce podzimu, se minule s výronem v kotníku přidal Kroupa. A v tomto týdnu se nám do kabiny dostala chřipka, takže   netrénovali Vacek, Klivanda, Babouček a Svoboda. Věřím, že alespoň dva z této čtveřice budou schopni v Táboře nastoupit," přibližuje těžkou situaci v krumlovské kabině  trenér Jiří Svoboda.

A jedním dechem pokračuje: „Také náš soupeř nastupuje v každém utkání v jiném složení, které se odvíjí od zápasů áčka a nasazení pendlů. Určitě nás ovšem nečeká nic lehkého. Na jaře jsme tam sice vyhráli, ale to už je pryč. S Táborem jsme ale vždy hráli dobré zápasy a já věřím, že to bude platit i tentokrát. V naší současné situaci bych bral bod," přeje si trenér Jiří Svoboda.

My dodejme, že z minulého ročníku mají Českokrumlovští s Táborskem aktivní bilanci, když na podzim se sice doma s tradičním soupeřem po výsledku 1:1 rozešli smírně, ale v jarní odvetě si z města husitů přivezli všechny body za výhru v poměru 3:1.

I. A třída

Z trojlístku okresních účastníků skupiny B druhé nejvyšší oblastní soutěže má v osmém podzimním dějství výhodu domácího prostředí pouze jeden.
Před vlastními fandy se dnes představí nováček z Velešína, který se bude pokoušet přerušit černou třízápasovou sérii bez bodu, ale bude to mít velice těžké, protože přivítá průběžně druhé Hrdějovice. Ty navíc přijedou s motivací odčinit minulou domácí porážku se Čtyřmi Dvory, která je připravila o post lídra.

V jiném rozpoložení naopak dnes nastoupí průběžně čtvrtý kaplický Spartak, který si minule spravil chuť šestigólovou kanonádou do sítě posledního Vacova. Návrat na vítěznou vlnu budou spartakovci potvrzovat na trávníku sedmého Lišova.

Fotbalisté FK Nová Ves/Brloh po třech prohrách v řadě, z toho dvakrát doma, klesli až na předposlední místo průběžné tabulky. Dnes zavítají s cílem zlomit tuto špatnou sérii na hřiště českobudějovické Lokomotivy do Suchého Vrbného.

I. B třída

Rovněž v nejnižší krajské soutěži jsou na programu zápasy osmého podzimního dějství, v němž se domácímu publiku představí hned pět z osmičky  okresních týmů.

V áčkové skupině po dvou sedmigólových debaklech klesl až na samé dno exúčastník I. A třídy z Křemže, který dnes v zápase o šest bodů vyzve dvanácté Mladé, na které má dvoubodové manko.

Další dva naše týmy ze skupiny A, a to béčka krumlovského Slavoje a kaplického Spartaku, budou hrát doma zítra. Čtvrtí slavojáci se v jednom z taháků z čela utkají se třetími Ledenicemi. Aktuálně desátí spartakovci pak budou mít těžký úkol obrat o body jen horším skóre druhé a stále neporažené Borovany.

Zbývající náš tým z áčka, aktuálně třinácté Větřní, bude zítra hostovat na trávníku osmých Českých Velenic.

Ve skupině B oblastní I. B třídy budou mít domácí výhodu dva naše týmy, a to shodně dnes. Aktuálně z našeho kvarteta nejhůře postavené vyšebrodské Dynamo, které po minulé prohře v derby ve Frymburku kleslo až na jedenácté místo, hostí v důležité partii třináctý Sedlec.

V mnohem lepším rozpoložení vyběhnou dnes na domácí trávník fotbalisté nováčka v barvách FC Vltava, kteří se sedmi body figurují na lichotivé deváté příčce a dobrou formu budou potvrzovat proti dvanáctým a bodově vyrovnaným Chelčicím.

Ven jedou Hornoplánští a Frymburští. Stále neporažená a v tabulce už druhá Smrčina se dnes představí na hřišti pátých Strunkovic. Sedmá Šumava zavítá zítra na půdu posledního Vlachova Březí.

Okresní přebor

Na okresních hřištích se bude hrát sedmé podzimní kolo, v němž bude lídr z Dolního Dvořiště potvrzovat dosavadní stoprocentní bilanci dnes na půdě předposlední Černé. Průběžně stříbrný přeborník z Kájova míří dnes na druhé hřiště béčka Nové Vsi do Brloha. Třetí Přídolí v roli jasného favorita přivítá dnes poslední a zatím nulový Světlík. Stejnou nálepku s domácím favoritem pak bude mít i dnešní duel čtvrtých Chvalšin s devátým Soběnovem.