Milevsko - Č. Krumlov 1:0 (0:0)

Na podzim se body v krumlovském podzámčí po výsledku 0:0 dělily – a k bezgólovému výsledku se schylovalo i v odvetě. První bezbrankový poločas se nesl ve znamení opatrné hry a šancí bylo na obou stranách pomálu. U hostů stojí za zmínku hlavičkové zakončení Wagnera, které kryl milevský gólman Šmitmajer, a střela Baboučka zpoza vápna těsně vedle. Do kabin se však odcházelo za stavu 0:0.

„První poločas byl opatrný a ve hře obou týmů převládala snaha hlavně neudělat chybu, než soupeře něčím překvapit. Domácí se uchylovali jen k nakopávání dlouhých míčů, které naše obrana s přehledem odvracela. My jsme tam v závěru půle měli asi dvě nadějné standardní situace. Po jedné z nich se v dobré pozici dostal k hlavičce Wagner, ale nedal. Příležitost z kategorie vyložených jsme ale stejně jako domácí neměli," viděl průběh první pětačtyřicetiminutovky krumlovský kormidelník Jiří Svoboda.

Druhý poločas byl na šance přece jen bohatší – a zásluhu na tom měly oba týmy. Po čtyřech minutách hry musel ukázat své umění krumlovský gólman Jirkal, který zpod břevna vyškrábl tvrdou střelu Škuliny zpoza vápna. Na druhé straně se opakovala situace ze závěru první půle, kdy po standardce hlavou zakončoval znovu Wagner, ale ani napodruhé si na Šmitmajera nepřišel.

Po hodině hry pak ze souboje se zakončujícím domácím Škulinou znovu jako vítěz vyšel krumlovský brankář Jirkal. Ten se pak nejvíc vyznamenal při samostatném nájezdu, do kterého se v 67. minutě dostal agilní Bozděch. Bezbrankovým stavem pak nepohnul ani hostující Klivanda, který nejprve ztroskotal na Šmitmajerovi a podruhé neměl seřízenou mušku a pálil mimo tyče. Za domácí se obranu se ještě jednou dostal Babouček, přeloboval vybíhajícího gólmana, ale míč z jeho kopačky pak mířil mimo branku.

Naděje Českokrumlovských na kýžený bodový zisk ale stále žila. Tři minuty před závěrečným hvizdem však vzala za své. Milevští šli do brejku, po spolupráci Kosíka s P. Komárkem přistál přesný centr na hlavě Bozděcha, který z malého vápna nedal Jirkalovi sebemenší šanci – 1:0. A nejtěsnější náskok pak už domácí uhájili až do konce.

„Ve druhém poločase jsme se zlepšili směrem dopředu, předvedli jsme několik nadějných průniků až do vápna, ale nedařila se nám rozhodující finální přihrávka. Stále jsme ale chtěli utkání rozhodnout, bohužel v závěru jsme to otevřeli až moc – a domácí nás vytrestali. Soupeř trpělivě čekal na svojí šanci, která nakonec přišla. Tato ztráta nás musí mrzet, protože v naší situaci by asi byl dobrý i bod. Ještě je pět kol a každý bodík se bude počítat. My jsme ale v závěru hru zbytečně otevřeli, hráli hodně na riziko, které se nevyplatilo. Celkově to byl víc bojovný než pohledný zápas s nešťastným koncem pro nás. A ještě ke všemu jsme přišli o Baboučka, který musel v závěru střídat s tržnou ránou na hlavě. I přes prohru mohu vyzdvihnout dvojici Novák a Svoboda, kteří hráli dobrý zápas. Pochvalu zaslouží i brankář Jirkal, který ve druhé půli chytil dvě velké šance soupeře, včetně jednoho nájezdu," uzavřel ohlédnutí za jihočeským derby krumlovský kouč Jiří Svoboda.

Fakta – branka: 87. Bozděch, žluté karty 2:1 (u hostů Svoboda), jako hlavní řídil rozhodčí Pečenka, sledovalo 130 diváků.

Sestava Slavoje: Jirkal – Pliška, Klivanda, M. Svoboda, J. Zatloukal – Kroupa (66. Vacek), Wagner, Novák, Špát (72. Koritar) – Weinhard, Babouček (82. K. Zatloukal).

Českokrumlovští zůstávají po šestnácté prohře v sezoně v průběžné tabulce šestnáctí a na nyní předposlední béčko pražských Bohemians ztrácejí čtyři body. V příštím dějství zelenobílí v neděli přivítají na svém trávníku rezervu Dukly Praha, které na podzim na Julisce podlehli vysoko 0:5.