Fotbalový krajský přebor – 9. kolo: TJ Dražice – FK Slavoj Český Krumlov 1:2 (1:1)

V nedělním odpoledni zavítali fotbalisté českokrumlovského Slavoje v roli tabulkového favorita na půdu týmu ze spodku pořadí. Krumlovští přijeli do Dražic s motivací po dlouhé době zde naplno bodovat, což se jim nakonec podařilo.

Zlomené prokletí

Lídr tabulky nastoupil v plné síle, což se nedalo říct o domácích. Ti hráli oslabení o několik svých opor, absence ale vyvažovali běhavým tvrdým fotbalem a navíc se už v 10. minutě dostali do vedení gólem Fáka – 1:0. O tři minuty později se na druhé straně pěkně uvolnil Pliška, ale jeho střela mířila mimo. V 16. minutě zakončoval Pliška pro změnu hlavou, ale dražický brankář Rokos bravurně zasáhl.

Po půlhodině mohl naopak Voneš navýšit náskok domácích, ale hlavou z malého vápna mířil nad. Další příležitost Slavoje už byla gólová. K přímému kopu za vápnem se ve 34. minutě postavil Peťule a fantastickou střelou přes zeď zaskočil Rokose – 1:1. Nic víc se nestalo a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé půli už domácím začaly očividně docházet síly, a tak ze hry měli čím dál více Krumlovští. V 50. minutě Vacek našel Siváka, ale toho Rokos včasným vyběhnutím ještě vychytal. V 63. minutě už slavojáci obrat dokonali. Zatloukal našel načechraným centrem Klivandu, který v souboji s domácím obráncem poslal balón hlavou do velkého vápna, kde se následně uvolnil ve formě hrající Peťule a ve skluzu překonal Rokose podruhé – 1:2. Domácí přesto v závěru sahali při rohu po vyrovnání, ale Zatloukal vykopl z branky a Šiller vzápětí balón reflexivně kryl.

„Tentokrát to byla hodně vydřená výhra. Přestože jsme měli převahu i šance, museli jsme výsledek otáčet. Inkasovali jsme po dlouhém nákopu, kdy domácí hráč vyrazil míč našemu brankáři z náruče. Šiller, který chytal poprvé po zranění, nám ale zachránil tři body, když skvělým zákrokem v protipohybu zmařil poslední šanci soupeře,“ chválil krumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Fakta – branky: 10. Fák – 34. a 63. Peťule, střely na branku 3:7, mimo 4:5, žluté karty 3:2 (u hostů Beránek, Peťule), jako hlavní rozhodčí řídil Herzog, sledovalo 50 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Boháč, Svoboda, Klivanda, Zatloukal – Sivák, Benc, Pliška (70. Špát), Vacek – Beránek (90. Pils), Peťule (90. Matuš).

V neděli na šlágr

Českokrumlovští ani v devátém dějství přeboru nepoznali hořkost porážky a na čele tabulky drží dvoubodový náskok před druhým Milevskem, které ve šlágru jubilejního desátého kola přivítají v neděli od 16.00 na svém hřišti.