Tipy z nabídky krajských a okresních fotbalových soutěží.

Krajský přebor: Oba okresní účastníci nejvyšší oblastní soutěže – krajského přeboru – hrají ve 28. kole doma, a to tentokrát shodně v neděli. V netradičním čase od 16 hodin vyběhnou na českokrumlovský trávník v tabulce pátí hráči domácího Slavoje proti sedmému Chýnovu v čele s exkrumlovským brankářem Plachým.

„V týdnu se nám trochu rozrostla marodka, když se zranili Petřík a Vacek a Šillerovi se obnovily předchozí potíže. První dva by ale mohli být k dispozici. Šanci však dostanou další a znovu zařadíme mladíky z dorostu,“ říká krumlovský trenér Lubomír Pintér, který se už těší na prestižní souboj s bývalou oporou Slavoje mezi tyčemi.

„Uvidíme, co nám Franta dovolí, snad ale něco pustí. Každopádně chceme soupeři oplatit nešťastnou podzimní prohru, kdy jsme byli celý zápas lepší, ale nakonec odjeli s prázdnou,“ připomíná kouč poslední vzájemný zápas, kdy Českokrumlovští v Chýnově prohráli v poměru 0:1.

Tři kola před koncem v tabulce průběžně třetí kaplický Spartak stále ještě živí naději na postup do divize, což však při tříbodové ztrátě na lídra z Roudného předpokládá plný zisk v zítřejší domácí partii se čtvrtou Čížovou (od 17.00), které mají Kapličtí oplácet podzimní prohru 0:1.

„Šance stále žije a bojovat budeme až do posledního kola. Do zápasu jdeme s jasným cílem vyhrát a přesvědčit naše fandy, že na to máme,“ jasně říká kaplický lodivod Bohdan Malický a ihned dodává: „Chtěli bychom ukázat ofenzivní fotbal a napravit si reputaci za nepovedený druhý poločas posledního domácího utkání s Jankovem. Po vypršení trestu už bude k dispozici Matoušek. Kromě dlouhodobě zraněného Krůčka budou chybět ještě Lukáš Pulec a Beránek. Oba jsou omluveni z rodinných důvodů,“ vypočítal Malický.

První třídy: Jediný náš tým v I. A – Frymburk – je už zachráněn, a tak dnes nastoupí s klidnou hlavou proti předposlednímu K. Újezdu.

Ve 24. kole I. B třídy je na programu trojlístek derby. Souboj ze středu tabulky bude dnes k vidění v Křemži, kde pátí domácí hostí sedmé D. Dvořiště (na podzim 2:2). Bez nervů už může zítra od 15 hodin hrát i desátý V. Brod proti šestému béčku Č. Krumlova (na podzim vyhrál Slavoj 2:0). Patrně už jen o prestiž půjde dnes v duelu posledního FC Vltava a předposledních Chvalšin (na podzim zvítězili Chvalšinští 3:2).

Okresní přebor: Ve dvacátém dějství OP už může lídr z Nové Vsi slavit postup, pokud dnes ve svém zlatokorunském azylu porazí Soběnov.