Velmi zajímavou zkušenost mají v pokračující zimní přípravě za sebou fotbalisté českokrumlovského Slavoje. Divizní nováček se v tréninkovém centru českobudějovického Dynama na Složišti ve středu odpoledne utkal s kompletním prvním týmem jihočeského prvoligového zástupce – a v zápase s ligovými profesionály určitě nezklamal, když vybojoval přijatelnou prohru o čtyři góly.

Dynamo Č. Budějovice – Č. Krumlov 4:0 (4:0), branky: 19., 22. a 25. z penalty Řezníček, 40. Ondrášek.

Sestava Slavoje: Šiller – Pliška, M. Svoboda, Klivanda, J. Zatloukal – Kroupa, Pintér, Novák, Vacek – Beránek, Weinhard, střídali: Jirkal, Litvan, K. Zatloukal, Wagner, Matuš, Sláma, Sivák, Koritar, Babouček.

„Ostudu jsme tady určitě neudělali a náš výkon je pro mě milým překvapením. Se soupeřem, který je o tři třídy výše, jsme sehráli otevřenou partii, což ocenil i trenér Cipro. To samozřejmě vždy potěší,“ předesílá krumlovský kormidelník Jiří Svoboda a pokračuje v rozboru atraktivního utkání: „Soupeř je svojí kvalitou pochopitelně jinde, což se ukázalo hlavně v koncovce. My se snažili hrát zodpovědně a co možná nejjednodušeji, ale hlavně po křídlech nás domácí viditelně přehrávali. Po centrech ze stran také padly všechny góly do naší sítě. Pro nás je pozitivní, že jsme v utkání vystřídali prakticky celý kádr a všichni si mohli zahrát proti ligovým fotbalistům. Škoda jen, že jsme nedali alespoň čestný gól, i když šance k tomu byly. V první půli byl sám před brankou Weinhard a ještě po rohu jsme zakončovali těsně vedle, ve druhém poločase prováhal dobrou příležitost Matuš. Celkem se nám v zápase dařily i pokusy o brejky, ale chyběla tomu přesnější finální přihrávka.“

Nabitý program

Českokrumlovským fotbalistům ovšem tento týden práce zdaleka nekončí, ba právě naopak. Už včera zamířili slavojáci na soustředění do Černé v Pošumaví, kde budou ladit formu až do neděle.

„Po čtvrtečním odpoledním tréninku doma se přesouváme k Lipnu. V pátek celý den a pak v sobotu dopoledne budeme střídavě venku na hřišti a v posilovně. V sobotu po obědě pojedeme zpátky do Krumlova, kde nás na domácí umělce čeká další přípravný zápas, tentokrát s třetiligovým Pískem. V neděli je v plánu ještě dopolední tréninková jednotka. Budou toho mít hoši asi opravdu dost,“ slibuje tvrdou práci svým ovečkám kouč Jiří Svoboda.

My jen doplňme, že začátek atraktivního sobotního přípravného utkání Slavoje s Pískem se na českokrumlovské umělce posouvá oproti původně avizovanému času o půlhodinu později. Výkop tedy bude zítra ve 13.30 hodin.