Fotbalisté krumlovského Slavoje rozehráli nadstavbovou skupinu o 1. až 5. místo Hlubocké zimní ligy na jedničku, když zdolali jankovského rivala z krajského přeboru.

Český Krumlov – Jankov 2:1 (2:0)

Herně vyrovnané utkání rozhodla už první pětiminutovka, kdy slavojáci nekoncentrovanému soupeři vstřelili dvě branky. Už ve 3. minutě po nedorozumění Bláhy s brankářem Wolkem otevřel skóre pohodlně do prázdné Benc – 1:0. O dvě minuty později po dalších zmatcích v jankovské obraně zvyšoval na 2:0 povedeným lobem Zvěřina. Až po důrazné domluvě trenéra Koutského se hra hostů zlepšila. Největší šanci ke kontaktní trefě měl P. Stejskal, který byl po centru Bláhy ve vápně trestuhodně sám, ale mezi tyče netrefil. Ze sóla neuspěl ani Klíma. Jankov se dočkal až dvanáct minut před koncem, kdy z dalšího nájezdu snížil Bürger na 2:1. Hosté se snažili vyrovnat, zelenobílým se otevíraly možnosti k brejkům, ale šance Zvěřiny ani Bence už gólem neskončily.

„Hráli jsme vlastně s jedenácti nejzdravějšími. Na střídání byl jen Pils, který navíc s teplotou brzy odstoupil. Výsledek proti soupeři, který střídal sedmnáct lidí, je proto tak trochu malý zázrak. Štěstí ale stálo při nás. Dali jsme rychlé góly a pak dobrou hrou obrany soupeře do šancí moc nepouštěli,“ hodnotil krumlovský kouč Lubomír Pintér.

Sestava Slavoje: Trenčanský – Litvan, M. Svoboda, Benc, Benčič – Boháč, Zatloukal, Vacek, Pimpara – Babouček, Zvěřina, střídal: Pils.

V sobotu 7. února čeká na slavojáky další rival z KP, když od 10.30 změří síly s Bavorovicemi, ale už ve čtvrtek od 17.30 sehrají na domácí umělce přípravu se středočeskými Cholupicemi.

Jan Petřík, Karel Vosika