Předposlední divizní dějství přineslo souboj dvojice povodněmi vytopených klubů, který se konal na náhradním hřišti.

Štěchovice – Č. Krumlov 1:0 (1:0)

Na rozměrově menším hřišti byla k vidění poměrně vyrovnaná partie, v níž nakonec o výhře favorizovaného druhého týmu divizní tabulky rozhodla jediná standardní situace. Ve 35. minutě zahrávali domácí roh, míč se dostal k neobsazenému Šrainovi, který zblízka překonal brankáře Trnku. Hosté mohli ze stejné standardky srovnat, ale Pliškův pokus vykopli štěchovičtí zadáci z brankové čáry. Deset minut před koncem pak měli domácí po faulu v šestnáctce výhodu pokutového kopu, ale Trnka střelu Nováka vyrazil. Přesto se Jihočeši vrátili domů s prázdnou a zůstali na osmém místě průběžné tabulky.

„Hrálo se v pěkném areálu na menším hřišti, kde o všem podstatném rozhodovaly standardní situace. Při nich byli domácí velmi silní a nakonec dali z rohu i vítězný gól. Rozdíl v tabulce ale nebyl jinak příliš znát a utkání by rozhodně více slušela remíza, což uznali i domácí. Měl jsem ze zápasu dobrý pocit, ke spokojenosti však chybí ten bod, který by byl spravedlivý. Za poctivý bojovný výkon jsme si bod zasloužili. V první půli nás domácí přitlačili, ale pozornou hrou jsme je do šancí nepouštěli. Ve druhé půli jsme měli herně navrch pro změnu my, ale chyběla nám lepší finální přihrávka," zhodnotil utkání krumlovský kormidelník Jiří Svoboda.

Fakta – branka: 35. Šrain, ŽK 1:3 (u hostů Wagner, Pliška, Beránek), rozhodčí Kříž, 150 diváků, sestava Slavoje: Trnka – Pliška (80. Sláma), Kroupa, Wagner, J. Zatloukal – Kodras (70. Weinhard), Novák, Pintér, Beránek – P. Svoboda, Babouček.

Tečka ve Větřní

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje napíší tečku za úspěšnou divizní sezonou domácím zápasem s šestým FK Hořovicko. Vzhledem k velkou vodou poškozenému vlastnímu areálu na Chvalšinské silnici však budou v domácí derniéře muset vzít za vděk azylem, který jim poskytli Větřínští.

Partie třicátého kola se tedy bude hrát na větřínském trávníku, a to v sobotu 15. června už od 14 hodin. Slavojáci budou Středočechům oplácet potupný podzimní debakl v poměru 0:5.