Divizní českokrumlovský Slavoj má doma před sebou vpravdě klíčový zápas. Zelenobílí po minulé vysoké prohře v Karlových Varech (2:5) klesli v áčkové divizní skupině na třinácté místo a pro udržení této první nesestupové příčky potřebují v domácí derniéře, v níž v sobotu dopoledne přivítají v tabulce osmou Viktorii Mariánské Lázně, bodovat nejlépe naplno. Jistotu záchrany ovšem nemají ani Západočeši, oba týmy od sebe dělí pouhé tři body - a tak je na drama zaděláno. Připomeňme, že podzimní vzájemný duel přesvědčivě 4:0 vyhrála západočeská Viktorka.

V druhé nejvyšší oblastní soutěži - I.A třídě - hraje z našeho dua ze skupiny A v předposledním kole doma jen Větřní, které už má definitivu pro příští sezonu. V sobotní partii s posledním Sedlcem může oprávněnost pokračování v soutěži jen potvrdit.

Na nejnižším krajském stupni v I.B třídě se ze šestky okresních zástupců představí ve 25. kole domácím fandům pouze jediný, a to v pořadí druhý kaplický Spartak, jenž při nedělním derby v roli jasného favorita bude hostit poslední a již jistě sestupující Chvalšiny. Na podzim spartakovci pod Kletí vyhráli přesvědčivě 5:2 a podobná kanonáda by nebyla překvapením ani v odvetě.

Téměř jasno je v postupové tajence v okresním přeboru, kde po minulém kole a zaváhání druhého Dolního Dvořiště má vedoucí Horní Planá na čele již čtyřbodový náskok. K mistrovským a postupovým oslavám tak Smrčině stačí v sobotu před svými fanoušky zdolat papírového outsidera z Křemže.

Druhé Dolní Dvořiště hraje v sobotu v Přídolí, nad kterým se ještě vznáší sestupový strašák. Již předposlední béčko Frymburku přivítá v témže čase krumlovskou rezervu a poslední Světlík bude taktéž v sobotu hostit jarní štiku z Malont.