Již jistě sestupující Sušici zelenobílí přidělili na cestu pověstného „bůra", ale tak jednoduché to zase nebylo. Hosté nerezignovali a kdoví, jak by se zápas vyvíjel, pokud by se sušický forvard Kočí vehementně nehlásil o titul největšího paliče šancí. Krumlovákům to naopak padalo a po jasném vítězství zůstávají ve hře o nevídanou třetí příčku v konečném účtování. O bronz se v derniéře sezony v přímém souboji utkají se čtvrtým Hořovickem na jeho hřišti.

V samotném posledním domácím vystoupení zelenobílí nastoupili bez zraněného kapitána V. Beránka, který si ovšem odbyl premiéru na postu zaskakujícího asistenta trenéra. Ten totiž v týdnu uvolnil Z. Šváb, jenž se již vypravil do Anglie.

Č. Krumlov - Sušice 5:0 (2:0)

Hosté přijeli kompletní a mohli hrát bez nervů, protože jejich sestupový osud byl dávno zpečetěn. Již v 6. minutě se domácí zastřelovali P. Svobodou, ale ten jen vyprášil boční síť. Zato v 9. minutě se prosadil gólovou tečí Klivanda – 1:0.

Ve 14. minutě zahájil svou paličskou show hostující Kočí, jenž se řítil zcela sám na Trnku, ale ten jeho kličku nezbaštil. Po chvíli se strážce domácí brány opět vyznamenal, když míč vytěsnil zpod břevna. Na konci první půlhodiny si Kočí tělem odstavil stopera, ale naštěstí pro domácí poslal ránu tentokrát o vlásek nad. Domácí důrazně zahrozili po rohu Kabeleho, kdy si míč zpracoval Klivanda, ale trefil břevno. Do kabin přesto šli zelenobílí s dvoubrankovým náskokem. Ve 41. minutě totiž kanonýr Rosůlek proměnil penaltu za ruku hostů ve vápně – 2:0.

Krátce po přestávce Kabele našel z rohu neomylně Rosůlka na zadní tyči, ovšem jeho hlava poslala míč mimo brankovou konstrukci. Z protiútoku zůstal zcela sám na hranici domácího vápna Páleník, příležitosti se však zalekl a také minul. V 56. minutě ovšem muselo zaplesat fotbalové srdce všech aktérů na hřišti i v ochozech, když oku lahodící akci s gólovou asistující kolmicí Wagnera zakončoval neomylně Pavel Svoboda na 3:0.

Sušičtí se stále nevzdávali a v 73. minutě to byl kdo jiný než Kočí, jenž vypustil nebezpečnou ránu, při které ale Trnka zasahovat nemusel.

Vzápětí se na druhé straně dostal k dlouhému míči Rosůlek a pro něho nebylo žádným problémem zasunout balon za záda hostujícího gólmana – 4:0. Kanonýr Slavoje tak udělal již třiadvacátý gólový zářez na pažbu v této sezoně.

Pověstného bůra domácí završili v 86. minutě, kdy po sérii odražených míčů v sušickém vápně zakončil gólový účet zápasu Wagner – 5:0.

Fakta – branky: 41. z pen. a 76. Rosůlek, 9. Klivanda, 56. P. Svoboda, 86. Wagner, ŽK 3:1 (u domácích Klivanda, Žilenko, Wagner), rozhodčí Hádek, 85 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Kabele, M. Svoboda (27. Žilenko), Dudák, Dvořák (65. Babouček) – Novák (84. Persán), Kroupa (46. Jakeš), Klivanda, Wagner – P. Svoboda, Rosůlek.

Českokrumlovskému týmu patří pochvala nejen za tento zápas, ale při domácím loučení se sezonou i za její celý průběh, což potvrzuje i kouč Jiří Svoboda:

„Bez ohledu na to, jak dopadne poslední zápas v Hořovicích, tak sezonu musíme hodnotit vyloženě kladně. Třetí místo by ovšem bylo fantastické," přeje si trenér a ještě se vrací k vítězné domácí derniéře: „Výsledek vypadá jednoznačně, ale tak lehké to zase nebylo. Soupeř hrál totiž velmi dobře, přesně kombinoval a měl i dost gólových šancí. Proto musím v první řadě vyzdvihnout brankáře Trnku, který nás v kritických chvílích za nerozhodného nebo ještě těsného stavu podržel. Celkově se za velkého vedra hrál otevřený útočný fotbal, který se musel líbit i divákům. My jsme tentokrát byli v koncovce navíc celkem produktivní a pěti góly korunovali dobrý výkon týmu."

František Lippl, Karel Vosika