K vybraným víkendovým zápasům celků z okresu nám náš jarní glosátor, zkušený kouč Lubomír Pintér, řekl:

Táborsko B – Č. Krumlov (divize): „Věřím, že Slavoj pojede do Tábora pro nějaký ten bod. Výhra s Duklou by mohla být velkou vzpruhou pro psychiku hráčů. Konečně se nám kluci trochu rozstříleli, v pravý čas. Babouk už snad začne svůj střelecký potenciál prodávat, má na to. Já mám v Táboře nějaké kontakty, vím, jak těžko to na každý víkend lepí dohromady. Minule dokonce ani neodehrálo céčko zápas v Kaplici. Jeden útočník áčka přitáhl na Soukeník bacil příušnic, a ten neustále koluje mezi všemi hráči tří mančaftů. S Táborem se nám celkem dařilo bodovat i v minulosti, jednou jsme tam i vyhráli. Hřiště je tam větší, prostor na brejky tam bude. Slavoj hraje teď poměrně dobře v obraně, Tábor má v útoku samé mladíky, sice šikovné, běhavé, ale dají se uhlídat. Jsou to hráči, kteří pendlují mezi béčkem a céčkem. Útočníci se u nich dost točí, moc souhry u nich asi nebude, ale systém dozadu mají dobrý. Na podzim jsme s Táborem odehráli dobrý zápas (pozn. – 1:1), škoda jen gólu, který jsme dostali v posledních minutách. Chvíli před tím jsme neproměnili dvě velké šance a pak jsme pykali. Doufám, že bude chytat Varyš, proti Blažkovi je to totiž vždy těžší, ten umí. Tak ať kluci nadělají trenéru Klimkovi nějaké vrásky, má v Táboře moc velký klídek."

Prachatice – Kaplice (KP): „Spartak má už ztrátu na Rudolfov šest bodů, ale zápas k dobru, to může ještě sehrát svou roli. Pořád věřím, že Slavoj divizi zachrání a z kraje půjde dolů jen jeden mančaft. Kaplice ale už nemůže jet do Prachatic pouze pro bod, musí se pokusit získat všechny tři. Hra Tatranu závisí na tom, jak se sejdou hráči, mívají dost absencí. Od jejich trenéra vím, že klidně večer před zápasem zavolá několik hráčů, že na zápas nebudou, že mají jiný program. Z Německa se Tatranu vrátil Šicner, výborný útočník, dokáže získat a udržet nakopávané balóny, umí jeden na jednoho. Z jeho hry těží Kamil Tobiáš, který dává důležité góly. Bratři Hovorkové ze Strakonic Tatran taky dost posílili. Když jsou všichni hráči k dispozici, jsou schopni porazit každého.Viděl jsem je na Hluboké a tam byli jasně lepší. Pokud hraje Láďa Hovorka na stoperu, obrana je pevná. Několik zápasů ale musel odehrát v záloze a obrana pak dost chybovala. Kaplici budu držet palce, aby jí to konečně vyšlo."

Týn – Nová Ves (I.A): „Ves zkusí překvapit v Týně. Konec tabulky je tak našlapaný, že i osmé Hradiště hraje o záchranu! Týnu se už uzdravil Hrdina a hned to bylo vidět na výsledku v Čimelicích, odkud Olympia vezla tři body. Týn už ale hraje jen pro radost, postupové ambice ztratil, tak by bojovnost hostů mohla na domácí platit. Doufám, že alespoň bod by Ves mohla přivézt, může být totiž velmi důležitý."

Lišov – Křemže (I.A): „Křemže se dostala díky domácímu vítězství nad Olešníkem do situace, že má vše ve svých rukou. Ani zaváhání v Lišově nemusí kluky od Kletě rozhodit. Nerad bych to zakřikl, ale dle mého soudu už se asi v minulém kole rozhodlo. I když domácí umí někdy dělat zázraky, nemyslím si, že Čtyrák porazí v sobotu Dobrou Vodu. Zliv asi v Ševětíně taky nic dobrého nečeká, a ani Dříteň v Dačicích. Navíc Lišov nehraje o nic, spíš se vždycky zkusí vytáhnout na lídry, než dřít proti outsiderům. Od trenéra Lišova vím, že mají problémy s hrou do plných, více jim sedí rychlé protiútoky. Recept pro Křemži je tedy jasný, zabetonovat a čekat na chybu. Pokud Křemže získá bod, bude už v klidu. Ať se to povede!"

Č. Krumlov B – Velešín (I.B): „Velešín bude muset pro zisk tří bodů podat hodně dobrý výkon. Podzimní vzájemný zápas jsem viděl a vítězství Velešína o tři branky neodpovídalo vůbec průběhu hry. V poločase totiž mělo béčko Slavoje vést minimálně o tři góly. To, co zahodili Babouček a Carda, bylo pro trenéra Petříka k uzoufání. Domácí ale tlak přežili a pak trestali z protiútoků nemohoucnost hráčů Slavoje. Velešín může ale hrát v klidu, má náskok a pohodu. A to takovou, že mi Dušan Kollár už v týdnu konečně dodělal to lino. Bez bodu se Velešín vracet z Krumlova asi nebude."

Chvalšiny – Frymburk (I.B): „Nikomu sestup nepřeji, je to velká rána pro každého, často se i naruší mezilidské vztahy v oddíle. Bohužel musím konstatovat, že Chvalšiny jsou už asi v neřešitelné situaci, navíc hrají s Frymburkem. V tomto utkání jsou hosté velkým favoritem. Taky jsem ale jednou zažil, že mančaft, když už pozbyl i teoretickou šanci na záchranu ožil a začal hrát neskutečně dobře. Spadne totiž psychická zátěž a najednou jde všechno parádně. Přeji Chvalšinám nějaký ten bod a dobrý fotbal, ale v záchranu už nevěřím. Spíše tipuji vítězství hostů."

Kaplice B – V. Brod (I.B): „Kaplice honí hodně zajíců. Béčko má pozici trochu lepší než áčko, ale přesto dost složitou. S Brodem musí bezpodmínečně vyhrát, jinak je už asi po šanci na záchranu. Pořád nechápu kaplické priority. Nevím, co vlastně chtějí zachránit. Asi oboje, to ale nejde. Jeden musí dělat pro druhého, role musí být jasné. V tomto derby asi Kaplice zvítězí, nevím ale co potom. To asi ukáže až nedělní dopoledne v Prachaticích. Nechám se překvapit."

Kájov – D. Dvořiště (OP): „V přeboru neporažení kájovští plejeři hrají najednou pod jakým takýms tlakem – a už jsou problémy. Minule měli namále s Černou. Vítězství o gól není pro Kájov žádné dobré vysvědčení. Snad se vzpamatují a dotáhnou krásnou sérii do úspěšného konce. Ani jsem nečekal, že jim budu muset nakonec ještě držet palce, zelenáčům…"