Česká divize

Českokrumlovský nováček se minule rozešel doma bez branek v jihočeském derby s Milevskem, podruhé v řadě neinkasoval a je se sedmi body patnáctý. Zítra už brzy ráno (v 6.15) naberou zelenobílí směr hlavní město, kde je čeká vystoupení na půdě v tabulce osmého béčka Dukly Praha (15 bodů), a to na trávníku legendární Julisky.

„Původně se pro začínající rekonstrukci stadionu Dukly mělo hrát na umělce na Chodově. To mohla být pro nás i menší výhoda. Nakonec se ještě bude hrát na Julisce, což na druhou stranu vítáme. Pro kluky to bude zážitek a měl by se tady hrát i lepší fotbal,“ předesílá krumlovský kouč Lubomír Pintér a jedním dechem pokračuje: „Venku jsme zatím odehráli herně lepší zápasy než doma, a tak věřím, že na to navážeme a pokusíme se opět, stejně jako v Tachově, překvapit. Dobré je, že jsme poslední dobou přestali dostávat hloupé góly a na hráčích je vidět chuť. Bohužel, ale ubýváme, co do počtu. Po přerušení kariéry u Boháče nyní vypadl Babouček, který má naštípnutou klíční kost. V týdnu se svalovým zraněním nedokončil trénink Vacek, ale ten by snad měl být k dispozici. Věřím, že se s tím srovnáme, stejně jako s hodně brzkým odjezdem i začátkem!“

Krajský přebor

Fotbalisté kaplického Spartaku po minulé domácí porážce 1:2 s Lažištěm klesli v průběžné tabulce nejvyšší oblastní soutěže až na třináctou příčku. Zítra na spartakovce čeká vystoupení na půdě průběžně pátého béčka Sezimova Ústí, které má rovněž po předchozí „trojce“ ve Veselí co napravovat.

„Tento výsledek našeho nejbližšího soupeře mě hodně překvapil. Začíná se chytat Rudolfov, takže na spodku tabulky to bude ještě zajímavé,“ říká kaplický trenér Jiří Orlíček, jenž se stále potýká s výpadky klíčových hráčů: „Stoprocentně nebude zraněný Románek. Podobně to vidím i s Kolkem, který bere antibiotika. Jediným pozitivem tak snad bude návrat Faltuse do sestavy po trestu, ale ten byl zase nakopnutý z tréninku. Hráči ale nejsou ani v béčku a dorostu. Nedá se nic dělat, hrát tedy budeme s tím, co je k dispozici. Budeme bojovat a zkusíme překvapit. Myslím, že bod by byl v současné situaci úspěchem. Hlavně ale nesmíme dělat neskutečné, doslova žákovské chyby v obraně.“

I. A třída

Oba okresní nováčci mají před sebou v jedenáctém kole důležité partie se sousedy ze spodku tabulek.

V áčku nyní až poslední hráči FK Nová Ves/Brloh (9 bodů) vyběhnou dnes na trávník desáté Plané, která má na kontě o dva bodíky více. V béčku se sérii čtyř porážek pokusí přerušit aktuálně desátá Křemže (10 bodů) na hřišti posledních Čtyřech Dvorů (4 body), které absolvují premiéru pod taktovkou nového kouče Rambouska.

I. B třída

Jedenácté dějství nejnižší krajské soutěže přináší další trojlístek prestižních okresních derby.

Jasným šlágrem je dnešní partie v tabulce až desáté Horní Plané (10 bodů) s lídrem průběžného pořadí z Frymburku, který má po skvělé sérii devíti výher na kontě už 27 bodů. V největším lipenském derby jsou papírovými favority hosté, ale ti se musejí mít na pozoru. V minulém ročníku se totiž ve vzájemných zápasech více dařilo hráčům Smrčiny, kteří na podzim doma vyhráli 2:1 a vítězně zvládli (1:0) i jarní odvetu ve Frymburku.

I ve druhém dnešním derby duelu mezi v tabulce čtvrtým béčkem Českého Krumlova a šestým Vyšším Brodem jsou favority domácí. Slavojáci mají napravovat minulý nezdar z Velešína a navíc se mohou opřít o statistiku posledních vzájemných duelů. V minulém ročníku doma nad Dynamem vyhráli 2:0 a v jarní odvetě si přivezli tři body i od hranic po výhře v poměru 4:1.

Zajímavost jistě nebude postrádat ani poslední derby kola, v němž se zítra utkají v tabulce předposlední nováček z Větřní (7 bodů) s aktuálně druhým a ve velké formě hrajícím Velešínem (25 bodů). Zde jsou tedy jasně favorizováni hosté a domácí mohou jen překvapit.

Výhodu domácího prostředí budou mít v tomto kole zbývající dva okresní zástupci, kteří budou před vlastními fandy usilovat o důležité body. Dvanácté Chvalšiny (7 bodů) dnes čeká duel nováčků s osmým béčkem Roudného (13 bodů) a poslední rezerva Kaplice (2 body) dnes přivítá jedenácté Mladé (9 bodů).