Tečku za fotbalovým podzimem v nejvyšší oblastní soutěži – krajském přeboru – udělá nejsledovanější duel, a to velké derby mezi oběma velkými okresními rivaly, kaplickým Spartakem a českokrumlovským Slavojem.

Stejné rozpoložení

Zástupci našeho okresu nastoupí v neděli k předehrávce prvního jarního kola sice z rozdílných tabulkových pozic, na druhou stranu ale v podobném rozpoložení.

Domácí kaplický Spartak figuruje na druhém místě poločasové tabulky s jednobodovou ztrátou na lídra ze Sezimova Ústí, pětkrát v řadě dokázal bodovat a je papírovým favoritem, i když se v posledních týdnech potýká se známým zeštíhlením kádru po odchodu sponzora a čtyř hráčů základu.

Hostující českokrumlovský Slavoj se po minulé domácí nečekané prohře s Jankovem propadl až na desátou příčku. Navíc zelenobílé straší letošní podzimní špatná bilance na hřištích soupeřů (Slavoj venku bodoval jen dvakrát, a to výhrou 1:0 v Týně a bezbrankovou remízou v Chýnově) a pohled na více než sedmiletou černou sérii bez výhry v derby, která se naposledy protáhla už na patnáct zápasů (pozn. – v předchozích patnácti zápasech v KP a divizi 7x vyhráli Kapličtí a 8x se body dělily), rovněž nevzbuzuje velké důvody k optimismu.

Pro připomenutí dodejme, že poslední vzájemné utkání velkých okresních rivalů skončilo v srpnu na českokrumlovském trávníku remízou v poměru 2:2, kterou pro hosty zachránil ve druhé minutě nastavení kaplický kapitán Milan Románek.

Trenéři před bitvou

Trenér kaplického Spartaku Bohdan Malický nám před zítřejší prestižní partií řekl: „Série bez výhry v derby je pro Krumlov asi už hodně dlouhá a určitě jí bude chtít u nás konečně přerušit. Naším cílem bude tento záměr soupeře nepřipustit. Pokusíme se v derby nezklamat naše fanoušky a dobře se tak rozloučit se vcelku úspěšnou podzimní částí sezony.

Neočekávám, že to bude tak kvalitní fotbal, jako to v těchto zápasech bývalo dříve, kdy byly kádry ještě o něco kvalitnější. Stále ovšem má tento zápas co nabídnout. Bude to jako vždy o nasazení a bojovnosti. Všichni se natolik dobře známe, že se nemůžeme už ničím příliš překvapit. Rozhodne možná i potřebné štěstí, ale hlavně to, kdo dá do zápasu více bojovnosti.

Nám určitě bude chybět zraněný Martin Pulec. Jinak se sestava nebude příliš lišit od posledního domácího zápasu s Prachaticemi, tedy s osou z áčka doplněnou o kluky z béčka.“

Českokrumlovský kormidelník Lubomír Pintér na připomínku patnáctizápasové šňůry bez výhry v derby říká: „Já si nepřeji nic jiného, než tuto sérii konečně zrušit. Věřím, že stejně to vidí i hráči. V Kaplici nastaly nějaké změny, cítíme šanci. U nás ale po minulé prohře není situace také zrovna ideální, vládne trochu nervozita. Doufám, že se kluci dají dohromady, vloží do hry srdce a ukážou týmový duch.

Naše výsledky venku sice nejsou žádná sláva, ale proč by se to nemohlo změnit právě v derby, kdy to čeká málokdo. Je to specifický zápas, který může dopadnout jakkoliv. V poslední době to bývá vždy vyrovnané, nejsme horší, výhra nám ale utíká. To se pokusíme změnit.

V sestavě chystáme překvapení, ale nechám si ho pro sebe. Kromě dlouhodobě zraněných Petříka a Litvana jsou ostatní hráči, až na menší nachlazení několika jedinců, v pořádku.“

Kdo podle vás tentokrát vyhrajte okresní derby mezi Kaplicí a Českým Krumlovem? Hlasujte ZDE!