Fotbalová divize má na programu už třetí jarní pokračování, v regionu finišuje zimní příprava našich týmů.

Česká divize: Fotbalisté krumlovského Slavoje mají za sebou špatný start do odvet, když v dosavadních dvou duelech padli na půdě ZČE Plzeň i doma s Tachovem a v průběžném pořadí si pohoršili na osmé místo. Dnes slavojáky v dalším dílku západočeské série čeká výjezd na půdu průběžně dvanáctého týmu Senco Doubravka, kterému mají zelenobílí oplácet podzimní prohru z vlastního hřiště.

„O kvalitách tohoto soupeře pochopitelně víme. Pozor si musíme hlavně dát na ostrostřelce Rótha. Doubravka dala na jaře čtyři góly a on vstřelil všechny!" poukazuje krumlovský kormidelník Jiří Svoboda na formu aktuálně šestnáctigólového nejlepšího střelce divizní skupiny A a jedním dechem pokračuje: „Není tam ale jen on. Nově teď například do týmu přišel explzeňský ligista Knakal. Je to další těžký soupeř, ale takový je v divizi vlastně každý. My se pokusíme navázat na dobré věci z minulého zápasu s Tachovem a věřím, že už konečně dáme gól a uhrajeme dobrý výsledek, který bychom pro psychiku hráčů už nutně potřebovali," jasně říká kouč, jenž bude dnes mít, až na dvě výjimky, k dispozici téměř kompletní kádr. „V pořádku ještě není Hrabík a teď nám v týdnu s chřipkou omarodil Kroupa. Na druhou stranu ale už s námi pojede Špát, který bude připraven naskočit od začátku utkání."

My jen pro úplnost dodejme, že podzimní vzájemný zápas skončil v krumlovském podzámčí výsledkem 2:4, když o dva gólové zásahy Slavoje se postarali Pavel Svoboda a kapitán Beránek.

Generálky: O víkendu mají před sebou okresní účastníci oblastních prvních tříd poslední přípravné testy před startem jarních odvet. Za všechny upozorníme na tahák generálek, kterým je dnešní partie lídra I. A z Kaplice s prvním týmem áčkové skupiny I. B z Větřní.