Bohemians 1905 B - Č. Krumlov 4:1 (1:0)

Úvod utkání patřil domácím Klokanům, kteří se už po necelých deseti minutách ujali vedení. To velkou hrubku hostujícího brankáře Šillera pohodlně potrestal Petlička – 1:0. V dalších minutách však slavojáci drželi krok, a tak se do kabin šlo za těsného vedení domácího celku.

Ve druhém poločase ovšem Pražané rozhodli o svém přesvědčivém vítězství, a to v rozmezí necelých dvaceti minut. V 66. minutě se slavojáci dopustili další trestuhodné chyby v defenzívě a Petlička svým druhým zásahem v utkání zvýšil na 2:0.

V 78. minutě z nedorozumění Boháče s brankářem Šillerem těžil Šplíchal – a bylo to o tři branky.

Šest minut před koncem pak Ondráček přesnou hlavičkou zvyšoval už na 4:0.

Českokrumlovští stačili už jen výsledek kosmeticky upravit, když v 86. minutě střídající Wagner korigoval na výsledných 4:1.

„Hodnocení může být totožné jako po minulém zápase doma s Hořovickem. Soupeř nad námi ani tentokrát nijak výrazně nevynikal, jen využil našich neuvěřitelných chyb. To je ale pořád dokola. Místo toho, abychom míč někam odkopli, tak se pod tlakem snažíme fotbalově přihrát, soupeři zbytečně odevzdáme balon a inkasujeme. Hrubky, za které jsme v kraji nebyli trestáni, se nám teď nevyplácí, proto nesklízíme ovoce. Je to škoda, protože jsme například měli za stavu 2:0 pro domácí velkou šanci na snížení,“ po zápase hodnotil zklamaný českokrumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Fakta -branky: 9. a 66. Petlička, 78. Šplíchal, 84. Ondráček – 86. Wagner, žluté karty 2:0 (Šplíchal, Ludvik), jako hlavní řídil rozhodčí Mokrusch, sledovalo 420 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – J. Zatloukal, M. Svoboda, Klivanda, Boháč – Vacek (62. Špát), Matuš (67. Wagner), Pliška, Kovačičín – Beránek, Babouček.

Ve třetím dějství se aktuálně v tabulce až poslední Českokrumlovští podruhé představí na domácím trávníku, kde v neděli 28. srpna od 17 hodin přivítají s jedním bodem dvanáctou Koloveč.

Jan Petřík, Pavel Kacerovský