Na trávníku dražického dvojnásobného krajského přeborníka sehráli fotbalisté divizního krumlovského Slavoje druhý přípravný test letního období – a v předkole Poháru České pošty bylo v sázce to, kdo bude moci příští sobotu v prvním pohárovém dějství na domácí půdě vyzvat extřetiligový Písek.

Dražice – Č. Krumlov 3:1 (1:1)

Trenéři zelenobílých museli už před odjezdem řešit složitou situaci, když ke zraněnému brankáři Trnkovi a kvartetu dovolenkářů (Beránek, Martin Svoboda, Špát a Klivanda) se na poslední chvíli přidali na marodku další hráči. „Viróza vyřadila Nováka, vypadl i Weinhard a svalové zranění pak nepustilo do hry ani Litvana," vypočítal další ztráty českokrumlovský kormidelník Jiří Svoboda.

V samotném utkání pak lépe začali domácí, kteří měli více ze hry a po necelé půlhodině se zaslouženě ujali vedení ze standardní situace, když se po rohu trefil hlavou navrátilec Voneš –  1:0. Za šest minut ale bylo srovnáno, neboť Kodras potrestal zaváhání brankáře Cimburka a upravil na poločasových 1:1. Na domácí stranu se utkání opět zlomilo v 55. minutě, kdy na konci rychlého kontru stál Pösinger –  2:1.  Krumlovští se pak snažili alespoň o vyrovnání a vynucení si penaltového rozstřelu, měli i slibné šance, ale nebylo jim přáno. Naopak, domácí čtvrthodinu před koncem z další vydařené standardky přesnou střelou Kašeho z přímého kopu pečetili postup do prvního kola, v němž se střetnou s kvalitním protivníkem.

„Vypadnutí nás určitě mrzí, protože jsme mohli doma sehrát další dobrou přípravu. Bohužel, nebyli jsme kompletní, což se projevilo. Navíc bylo znát, že jsme v počáteční fázi přípravy na novou sezonu. Kluci se po pauze viděli v týdnu pouze na jednom tréninku a při utkání s dorostem Dynama. Nedařila se nám kombinace a míč nám často hodně překážel. I z toho důvodu jsem od tohoto zápasu ani moc nečekal," smířlivě konstatuje kouč Svoboda a ještě dodává: „První gól jsme dostali z rohu, druhý po zbytečné chybě v rozehrávce a rychlém přečíslení soupeře, třetí zase ze standardky. V závěru jsme hru hodně otevřeli, hráli na tři útočníky, ale dotáhnout se nám už nepovedlo. Velkou šanci měl Pavel Svoboda, ale netrefil odkrytou branku, zblízka přestřelil Pliška a  Kodrasovi při nájezdu v rozhodující chvíli odskočil míč. To je ale daň začátku přípravy. Věřím, že postupně se i tyto věci budou lepšit."

Fakta – branky: 25. Voneš, 55. Pösinger, 76. Kaše – 31. Kodras, ŽK 1:2 (u hostů Pintér, Kodras), rozhodčí Vrzal, 120 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – K. Zatloukal (73. Babouček), Pliška, Dudák, J. Zatloukal – Sláma (68. Peťule), Pintér, Wagner, Kodras – Vacek, P. Svoboda.

Těžký týden

I když  slavojákům vypadla kýžená pohárová konfrontace, tak přesto mají krumlovští fotbalisté před sebou náročný program.

„Na neděli se asi ještě pokusíme sehnat nějakého jiného soupeře, ale když se to nepovede, tak bude víkend  trochu volnější. Od pondělí do čtvrtka budeme na hřišti každý den a kluci toho budou mít i tak dost," ví trenér a k dalšímu plánu zelenobílých ještě doplňuje: „Další středu budeme hrát doma s budějovickým Dynamem a pak v sobotu pojedeme na turnaj do Rapšachu. Bude toho hodně."