Fotbalisté českokrumlovského Slavoje si k poslednímu přípravnému utkání na kvapem se blížící jarní start krajského přeboru pozvali na své hřiště účastníka I. A třídy z nedalekého Kamenného Újezdu.

Test na trávě

Český Krumlov – Kamenný Újezd 4:1 (3:1)

Slavojáci si po dlouhé zimní přestávce poprvé vyzkoušeli hru na přírodní trávě a na hráčích byly ze začátku znát viditelné nepřesnosti z přechodu na nový povrch. Dilema s obutím na přírodní trávu řešil například domácí záložník Pimpara, který vyzkoušel hned čtvery kopačky. Nakonec se ale krumlovský mladík rozhodl správně, neboť byl u dvou branek domácích. Už po několika minutách po centru agilního Špáta měl právě Pimpara na kopačce úvodní gól utkání, ale jeho střelu z voleje brankář kryl. Pimpara ale vše napravil po čtvrthodině hry, kdy po rohovém kopu napálil balón bez přípravy za záda překvapeného brankáře Brejžka – 1:0. Za další čtyři minuty ale bylo srovnáno. Po dlouhém nákopu hostí vyběhl brankář Trenčanský na roh velkého vápna, kde sebral míč z nohou dobíhajícího útočníka. Svobodný však přes domácího gólmana upadl (navíc způsobil Trenčanskému tržné zranění na noze), sudí ale k překvapení všech nařídil pokutový kop. Ten poté zkušený Stegbauer bezpečně proměnil a upravil na 1:1. Krumlovští však rychle kontrovali a od 28. minuty znovu vedli. Beránek zatáhl míč po křídle, přesným pasem našel nabíhajícího Vacka, který z voleje levou nohou poslal míč přesně tyči – 2:1. Byla to Vackova první branka po nedávné extrakci kovových materiálů z levého kotníku. Do kabin pak šli slavojáci s dvoubrankovým náskokem. Pět minut před pauzou se po Pimparově rohu míč odrazil k Zatloukalovi, který místo střely našel geniálně na zadní tyči kapitána Bence, a ten chytrým lobem hlavou dal na poločasových 3:1.

V průběhu druhého poločasu poslal krumlovský trenér Pintér do hry šest střídajících hráčů, přesto slavojáci zaslouženou výhru v generálce ještě zvýraznili, i když několik dalších tutovek zahodili. Po zpětné přihrávce Siváka měl před sebou odkrytou branku Peťule, ale trefil jen břevno. Po Peťuleho střele z vápna brankář míč vyrazil jen k Budíkovi, který z metru vysoko přestřelil. Pimparův přímý kop mířil jen do náruče hostujícího brankáře. V závěru utkání došlo k nepříjemnému zranění kotníku dorostence Kroupy. Poslední změnu skóre přinesla 75. minuta, kdy po Pimparově rohu prolétl míč vápnem až na zadní tyč, kde ho zblízka doklepl Petřík na konečných 4:1.

Po utkání se v restauraci Ofsajd konala oslava narozenin hned čtyř krumlovských hráčů (Benc, Zvěřina, Vacek a Štich), při které slavojáci udělali tečku za velmi dobrou zimní přípravou, v níž devětkrát vyhráli a pouze jednou (s divizní Třeboní) vyšli naprázdno. V sobotu už Českokrumlovské čeká start jarní části krajského přeboru na hřišti Týna nad Vltavou.

Fakta – branky: 15. Pimpara, 28. Vacek, 40. Benc, 75. Petřík – 19. Stegbauer z penalty, řídil rozhodčí Schönkypl.

Sestava Slavoje: Trenčanský – Litvan, Klivanda, Benc, J. Zatloukal – Boháč, Beránek, Vacek, Pimpara – Zvěřina, Špát, střídali: Šiller, Petřík, Kroupa, Sivák, Budík a Peťule.

Slova od kormidla

S generálkou byl krumlovský kormidelník Lubomír Pintér spokojen, i když našel i vady na kráse: „Především výhra měla být vyšší, protože tutovky Peťuleho nebo Budíka ve druhém poločase doslova volaly po gólu. Zejména v úvodu bylo vidět, že se hráči těžko vyrovnávají s přechodem na přírodní trávu. Vázla nám kombinace, takticky to také nebylo nejlepší. Je ale třeba zmínit, že po zranění Martina Svobody, u kterého to bohužel se sádrou vypadá na delší absenci, jsme opět hráli v jiném složení. Obrana se ale s tím přeskupením vyrovnala poměrně dobře. Soupeř dal branku jen z nesmyslné penalty a jiné šance neměl. Mrzí mě zranění Kroupy, u kterého to s těžkým výronem také nevypadá dobře. Celkově nám příprava ukázala naší sílu v ofenzívě, na druhou stranu víme o mezerách v defenzivní činnosti. Před Týnem mám o čem přemýšlet.“

Jan Petřík, Karel Vosika