Hořovicko - Č. Krumlov 5:2 (2:0)

Bezstarostný a nezodpovědný výkon hostů nemohl stačit na kolektivní přístup Středočechů v zápase, který se musel líbit divákům, vrásky však přidělal trenérům. Od začátku se na obě strany lavinovitě valily útoky a defenzíva zejména hostujícího týmu byla až příliš neorganizovaná – a proto si Slavoj již podruhé v této sezoně odvezl ze hřiště soupeře potupnou pětku.

Fakta – branky: 17. a 74. Rampa, 23. Mojdl, 77. Hájek (v 55. nedal penaltu), 82. Kaufman z penalty – 63. V. Beránek z penalty, 80. Novák, žluté karty 2:1 (u hostů Wagner), jako hlavní řídil rozhodčí Szikszay, sledovalo 120 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Kabele, Klivanda, M. Svoboda (46. Dudák), Kroupa – Jakeš (60. Žilenko), Novák, Wagner, V. Beránek – Špát (74. Rozkošný), P. Svoboda.

„Soupeř byl lepší a v první půli jsme dostali dva góly ze standardních situací po rozích. Hrálo se ovšem oboustranně útočně a šancí před oběma brankami tam bylo plno. Domácí pak na začátku druhé půle nedali penaltu, nám se povedlo snížit a zdálo se, že s tím můžeme ještě něco udělat. Opak ale byl pravdou. V závěru jsme dostali ještě tři góly. Celkově byl náš výkon lehkovážný a bez většího zájmu. Špatně jsme bránili, dopředu to nebyla také žádná sláva a chlapci jakoby si přijeli jen zahrát fotbálek. V naší hře vyloženě chyběla disciplína a každý si na hřišti dělal co chtěl. Bude třeba hráčům důrazně promluvit do duše, aby si v zápase každý plnil to, co má. Je už na čase se probrat!" avizuje „novou dobu" nespokojený krumlovský kormidelník Jiří Svoboda.

Doma na derby

Českokrumlovští si připsali čtvrtou prohru v ročníku, zůstali na sedmi bodech a v průběžné tabulce áčkové divizní skupiny si pohoršili na třinácté místo.

V příštím dějství se zelenobílí po dvou zápasech venku vrátí na domácí trávník, kde v sobotu 3. října od 16 hodin v jihočeském derby vyzvou tradičního rivala z Čížové. Tomu se zatím v této sezoně také příliš nedaří, má na kontě ještě o bod méně a figuruje na předposlední patnácté příčce pořadí. Bude to tedy v podzámčí příznačný derby duel o pověstných šest bodů.

V minulém ročníku slavojáci na podzim Čížovou před svými fandy zdolali hladce 3:0. V jarní odvetě se potom hrálo bez branek a na penalty vyhrál soupeř (6:5).

František Lippl, Karel Vosika