V zápasu, který se již podruhé překládal (poprvé termínově kvůli marodce v táboře soupeře a podruhé změnou hřiště vinou počasí z původně plánované krumlovské trávy zpět na Hlubokou), neměli krumlovští trenéři ani zdaleka kompletní kádr.
„Už sice hráli minule zranění Persán s Wagnerem, ale další zraněné Nováka, Klivandu, Dudáka a Tůmu jsme raději nechali doma. Chyběli i nemocní Sláma s Beránkem,“ vypočítal výrazné oslabení v generálce na jarní start trenér zelenobílých Václav Domin.

Český Krumlov – Protivín 2:0 (2:0)

Divizní favorit rozhodl o zasloužené výhře už v prvním poločase, kdy vstřelil dvě branky ze standardních situací. Skóre otevřel už v 7. minutě přesnou střelou z trestného kopu obránce Mravec a pak po rohovém kopu přidal ve 32. minutě pojistku přesně hlavičkující Tauber, pro kterého to byl již šestý turnajový zářez na pažbě. Tento stav se pak i přes několik dalších šancí již nezměnil.

Sestava Slavoje: Hňup – Švec, Kabele, Svoboda, Mravec – Neckář, Wagner, Kroupa, Strapek, Persán – Tauber, střídali: Říha, Hofmann a Ješina.

„I přes problémy se sestavou to pro nás byla ideální poslední příprava. Soupeř měl kvalitu, hrálo se nahoru dolů a my si aspoň vyzkoušeli celý širší kádr,“ pochvaloval si trenér Domin a ještě doplnil: „Proti zkušenému mužstvu jsme předvedli dobrý kolektivní výkon. Je také důležité, že se nám do útoku vrátil Tauber, což bylo hodně znát.“

OTAZNÍKY NAD STARTEM

Českokrumlovští obsadili v áčkové skupině hlubockého turnaje druhé místo a ještě tedy v podzámčí musí sehrát duel o konečný bronz s Netolicemi (neděle 11. března od 14 hodin).

Už v sobotu 10. března ovšem do jarních odvet startuje Fortuna divize A, kde na slavojáky čeká v premiéře domácí partie s Dobříší. Současný ráz počasí však i přes příznivou předpověď na nejbližší dny staví před jarní premiéru otazníky…

„Osobně si myslím, že to u nás doma asi nepůjde. Hřiště je stále pod sněhem, trávník je po těch mrazech hluboko promrzlý a jen pomalu se bude zlepšovat. Patrně budeme muset hledat volnou umělku někde jinde,“ zahrál si zkraje týdne na prognostika trenér Václav Domin a dodal: „Za současného stavu našeho kádru by pro nás bylo nejlepší zápas odložit. Když se tak nestane, tak doufám, že aspoň tři ze jmenovaných marodů se dají dohromady a budou v sobotu schopni hrát!“