Před zápasem Krumlovských se západočeskou Viktorkou z Mariánských Lázní byl rozdíl mezi oběma týmy v neskutečně vyrovnané divizní tabulce pouze tříbodový – a hrálo se tedy o pověstných šest bodů…

Český Krumlov - Mariánské Lázně 1:1 (0:0) penalty 4:5

Lépe začali domácí slavojáci, měli míč častěji na kopačkách a v úvodních minutách vybojovali několik rohů, z nichž ale neuhodilo. Ve zhuštěném bloku bránící hosté se v polovině půle dostali k jediné vážnější akci, po které si Persán obranným skluzem málem vstřelil vlastní branku.

Zelenobílí měli největší příležitost osm minut před pauzou, kdy se zleva do vápna probil Tůma, ale jeho střelu na bližší tyč vyškrábl hostujíc matador Šmejkal zpod břevna na roh. Po něm se v nadějné pozici dostal k zakončení Tauber, ale hlavička houštinou těl neprošla – a do kabin se pak šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas byl o poznání rušnější. Po deseti minutách hry se domácí dočkali zaslouženého vedení, když po akci Taubera zahrál jeden z bránících hostujících beků v šestnáctce rukou – a pískala se penalta. Zodpovědnost vzal na sebe Novák a s přehledem dal na 1:0.Jenomže domácí radost trvala jen sedm minut. Hosté z ojedinělé akce vybojovali po faulu Mravce standardku, následně Novák odvrátil hlavou na roh, po kterém trestuhodně volný Nedbalý nedal Říhovi šanci a přesnou hlavičkou srovnal na 1:1.

Slavojáci se pak v závěru ve snaze rozhodnout tlačili dopředu, do hry šel třetí útočník Neckář, ale bohužel bez efektu. Hlavička Persána po centru střídajícího Slámy skončila mimo, těsně přestřelil i Mravec z přímého kopu z velmi nadějné pozice – a vítěze musely určit penalty.

Ještě před tím hodně vzruchu vyvolal v nastavení zásah domácího kapitána Beránka, který nevhodným způsobem „odklidil“ ze hřiště na zemi ležícího a zdržujícího hráče hostující Viktorie.

Emoce vzplály i na úvod desítek, kdy sudí nechali zopakovat penaltu Beránka, jenž po prvním nezdaru napodruhé uspěl. To ale neunesl hostující Kravar a za hrubé nesportovní chování byl vyloučen (to samé po zápase potkalo i brankáře Šmejkala). Západočeši ovšem byli při pokutových kopech stoprocentní, zatímco domácí Novák ve druhé sérii pálil do břevna – a bonusový bod zamířil na západ Čech.

Fakta

Branky: 56. Novák z penalty – 63. Nedbalý, ŽK 2:4 (u domácích Persán, Beránek), ČK 0:2 (Kravar, Šmejkal), rozhodčí Cichra, 167 diváků, Slavoj: Říha – Beránek, Dudák, Švec, Mravec – Tůma (69. Sláma), Novák, Kroupa (82. Neckář), Persán – Wagner, Tauber.

Krumlovští si další domácí ztrátou notně zkomplikovali situaci a již nemají vše ve vlastních rukou. Slavojáci klesli na čtrnácté místo a hranu sestupu, když aktuálně mají stejně bodů s Přešticemi, které však drží lepší vzájemnou bilanci, a o bod méně než Dobříš. Potřebují tedy v derniéře v Hořovicích bodovat a na dálku doufat v pomoc dalších týmů…