Jihočeský fotbalový krajský přebor – 17. kolo: FC Písek B – FK Slavoj Český Krumlov 1:1 (1:0)

V jarní premiéře krajského přeboru se fotbalisté českokrumlovského Slavoje představili na umělce rezervy třetiligového Písku.

V zápase sousedů v tabulce, v němž se utkal devátý s osmým týmem tabulky, měl hostující trenér Pintér k dispozici takřka kompletní kádr, chyběl pouze zraněný Vacek, a tak se svými svěřenci plánoval odčinit podzimní porážku z domácího prostředí.

Plichta na úvod

Od úvodního hvizdu byl k vidění opatrný fotbal, který ale nepostrádal nasazení a rychlost. Oba celky předváděly důraznou hru, úvodní minuty však patřily hostům. Ve 3. minutě nechybělo mnoho, aby se krumlovský Pliška zapsal mezi střelce. Jím zahrávaný trestný kop z 18 metrů totiž jen těsně prosvištěl nad Slavíkovou brankou. O chvíli později navrátilec z českobudějovické juniorky pokoušel štěstí z hranice vápna znovu, opět ale jeho střele scházely centimetry.

V 16. minutě se poprvé rozvlnila síť, ale na druhé straně. Domácí přetlačili slavojáky ve středu hřiště, na levém křídle dostal balón do běhu Šafárik a v souboji s brankářem Šillerem si poradil na výbornou – 1:0. Krumlovští přesto pokračovali ve své hře a ještě do půle si vytvořili několik příležitostí ke skórování.

Ve 23. minutě si na Zatloukalův křižný pas naběhl osamocený Boháč, ale z malého vápna hlavičkoval pouze do Slavíkovy náruče. Ve 30. minutě po Peťuleho přiklepnutí pálil Pliška, domácí brankář jeho střelu z blízka lapil. O chvíli později poslal Zatloukal do vápna další skvělý centr, ale Beránkova hlavička jen orazítkovala břevno domácí svatyně.

I ve druhé půli diváci sledovali marné krumlovské dobývání domácích obranných řad a píseckou rezignaci jakkoli ohrozit brankáře Šillera. Za zmínku stojí šťastný Slavíkův zákrok proti trestnému kopu Plišky zpoza šestnáctky.

Když už se zdálo, že Písečtí porazí Slavoj v letošní sezoně i napodruhé, tak udeřilo. V první minutě nastaveného času nacentroval do šestnáctky Sivák, Klivanda šel důrazně do skrumáže, balón se odrazil přímo na kopačku Boháče, který ze šesti metrů propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Tímto výsledkem utkání skončilo a hosté si přes herní převahu odvezli zaslouženě alespoň bod.

Pintér: Tentokrát tady bylo na tři body

Kormidelník prvního týmu českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér po jarní premiéře, která přinesla nerozhodný výsledek (1:1) na půdě béčka Písku, hodnotil.

„Odehráli jsme na úvod jara dobré utkání. K větší spokojenosti chybí už jenom další branka a tři body. Tentokrát na ně v Písku bylo. Vytvořili jsme si více příležitostí než domácí a zejména v první půli měli nějaký gól vstřelit.

Chválím kluky za bojovnost. Vývoj utkání byl pro nás nepříznivý, a tak vyrovnání v nastavení bylo odměnou za vůli a bojovnost, kterou naši hráči předvedli. Vyrovnávací gól byl doslova vydřený.

Jinak to byl pro diváky asi pěkný fotbal, naši hráči hráli dobře. Hru nám trochu zkomplikoval nucený odchod Matuše, který má pošramocené koleno. Viděl jsem jak přemáhá bolest, tak jsem ho radši stáhnul, aby nedošlo ke zhoršení stavu.

Střídající hráči se ale také dobře zapojili. Celkově byla hra hodně poznamenaná kouskováním a zdržováním domácích, neustále se přerušovalo a pořád někam chodilo pro míč.

Před vyrovnáním už jsme hráli hodně na riziko, ale zvládli jsme to. Spadnul mi velký kámen ze srdce. Přestože soupeř posílil o hráče z áčka a byl kvalitní, tak jsme za ním nezaostávali, spíše naopak. To mě těší.“

Duel pod lupou

Fakta – branky: 16. Šafárik – 90. (+1) Boháč, střely na branku 1:4, mimo 2:4, rohy 2:7, fauly 16:13, ŽK 3:2 (u hostů Zatloukal, Matuš), jako hlavní řídil rozhodčí Tůma, sledovalo 60 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Svoboda, Třeštík, Klivanda, J. Zatloukal – Boháč, Pliška, Matuš (57. Špát), Sivák – Peťule, Beránek (75. Zimek).

V domácí jarní premiéře nyní šestí Českokrumlovští přivítají v neděli od 15 hodin průběžně třetí Milevsko.

Martin Špát ml., Pavel Kacerovský