Náš expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích, většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy.

Dnes nám osvědčený  glosátor, zkušený čtyřicetiletý frymburský hráč, řekl:

Č. Krumlov –  Roudné (divize): „Slavoj má co napravovat po debaklu v Táboře,  Roudné naposledy zdolalo Hořovicko těsně 1:0. Tohle derby  bude hodně důležité  pro oba. Slavoj se může výhrou přehoupnout do horní poloviny tabulky, která zaručuje klidnější zimní spánek. A Roudné, pokud prohraje, se může dostat až na sestupové příčky. Zelenobílé trápila minulý týden velká marodka, ale teď už by to mělo být lepší. Tedy až na Filipa Mertla, který si po desetiminutovém pobytu na hřišti přetrhl vazy v koleni. Myslím, že Slavoj urve další tři body, ale rozhodně to od Roudného, které má hodně mladý běhavý tým, nedostane zadarmo. Bude to 1:0, maximálně 2:1."

Nová Ves – Tr. Sviny (I.A): „Nové Vsi chybělo na Lokotce několik hráčů základu a odvezla si „pěkný" debakl. Půltucet se v I. A často nevidí. Zato Sviny doma bez problémů přehrály ambiciozní Dobrou Vodu 4:1 a poskočily na šesté místo. Naposledy jsem říkal, že pokud doma Ves nevyhraje, tak jí přestanu věřit, protože mi kazí tipy. Tentokrát tedy budu víc věřit Svinům, protože hrají pohledný fotbal a míří tabulkou vzhůru. Ale jestli mi Ves zase pokazí tip, tak se zlobit nebudu!"

Kaplice – Čtyři Dvory (I.A): „Kaple byla minule v Lišově ve vyrovnaném zápase produktivnější a zaslouženě si připsala další body. Zato Čtyráku pokazily doma sérii bez porážky silné Bavorovice a sesadily ho z čela tabulky. I když Čtyrák má dobře poskládaný tým a kouč Jarda Rambousek dlouholeté zkušenosti, tak nemá Kubu Lesňáka, který si naposledy připsal desátou a jedenáctou branku v sezoně, což je po osmém kole krása. I díky tomu odjede Čtyrák s prázdnou. Na tuhle jedničku bude sice kurz malinko vyšší než naposledy doma s Vacovem, ale vsadil bych i na ní."

Křemže – Klikov (I.B): „Křemže bude mít k dispozici další domácí zápas. Minule si v podprůměrném utkání zajistila hlavně díky Michalu Chromému tři body v zápase s Mladým a dostala se těsně nad hranici sestupových vod. Klikov doma stejným poměrem 2:1 přehrál ambiciozní Kameňák a je šestý. Oba soupeři patří mezi týmy, které nejčastěji inkasují a i tentokrát asi pár branek padne. A pokud to teď Křemži nejde fotbalově, tak by to opět měla urvat bojovností, protože každý bod bude moc důležitý. Možná bych se přiklonil k remíze, ale snad to kluci pod Kletí zas o gól zvládnou."

Frymburk – Strunkovice (I.B): „Strunkovický Blaník  posledně podlehl doma silné Horní Plané 0:2 a my jsme si zaslouženě přivezli tři body ze zájezdu do Vlachova Březí, kde Roman Mertl vstřelil branku na 2:3 tři minuty před koncem. Ještě, že to tam máme za sebou, protože na Světlíku to je proti pastvině v Březí hotový Nou Camp! Teď se tabulka začne dělit na dvě půlky, a ten, kdo zůstane v té horní, tomu se bude lépe dýchat možná celou sezonu. Proto musíme  Strunkovice doma porazit a vzdálit se jim na pět bodů. Škoda, že se zranil Standa Budík, který měl střeleckou formu, snad se dá brzy do kupy! Do sestavy by se ale měli vrátit Milan Račák a Martin Juhaňák, což bude znát. Jednička a další oslava…"

D. Dvořiště – Chvalšiny (OP): „Dolňák mě minulý týden dost překvapil, když si svoji prozatímní spanilou jízdu bez ztráty bodu nechal přerušit zrovna v Černé, která je předposlední a inkasovala už třiatřicet branek. Asi jsou kluci z pohraničí zvyklí hrát na novém hezkém pažitu, který mají doma, a nedokázali se adaptovat na lipenskou louku. Chvalšiny si v pohodovém tempu doma zastřílely proti Soběnovu a daly mu bůra. Ač mají Chvalšinští o čtyři body méně a jsou na čtvrtém místě, tak mají dokonce lepší skóre, než první Dolňák. A protože Chvalšiny hrají i pohledný fotbal, tak u hranic neprohrají."

Frymburk B –  Kájov (OP): „Při úspěchu Chvalšin v Dolňáku by se Kájov zase mohl vrátit do čela přeboru.  To by ale musel hrát někde jinde, než u nás ve Frymburku! Naposledy Kájovští vyhráli těsně 2:1 v Brloze nad béčkem Nové Vsi a drží si Dvořiště na dostřel. Naše „benfika" ale teď pod vedením nového hrajícího trenéra Honzy Salzera válí, za poslední tři kola si připsala devět bodů a nastřílela deset branek! Posledně to odnesla Zlatá Koruna, která dostala pět. Hrát doma s Kájovem, v poslední době nejúspěšnějším týmem okresního přeboru, to je vždycky svátek. Doufám, že Kájov přijede v co možná nejsilnější sestavě, protože ta naše bude našlapaná! Dokonce se bojím, že nebudu mít flek… Jednička!"

H. Dvořiště – H. Planá B (OS): „Tady zvítězí kvalita a zkušenost na straně hostů. I když to je zápas ze špice tabulky, tak Horňák nemá Davida Kastenmajera, který po tom, co se rozloučil s áčkem, střílí jednu branku za druhou v plánské rezervě a trefí se i tentokrát. Planá si odveze z Dvořiště všechny body."