V posledním dějství turnajového programu nastoupili fotbalisté českokrumlovského Slavoje proti soupeři z oblastní I. A třídy a roli favorita z krajského přeboru přesvědčivým způsobem splnili.

Poločas odolávali

Hrdějovičtí z jediné větší příležitosti vstřelili před půlí gól, ale trvalý a místy drtivý tlak krumlovského favorita nemohli dlouho vydržet. Zvlášť ve druhém dějství se hrálo prakticky na jednu branku.

Od začátku však hosté zodpovědně bránili a dlouho drželi bezbrankový stav. Už v 10. minutě se zranil krumlovský záložník Vacek a musel odstoupit z utkání (pozn. – podle posledních zpráv se jedná o natažené vazy v kotníku). Slavoji vyšel až ve 38. minutě rychlý brejk, kdy po ose Třeštík a Špát putoval míč do vápna, kde zblízka neomylně zakončil útočník Peťule – 1:0.

O tři minuty později ale z velké dálky napřáhl Dolejšek a jeho spíše centr zapadl do šibenice krumlovské branky – 1:1. Těsně před pauzou se pěknou střelou z dálky prezentoval i krumlovský Svoboda, ale na poločasovém smíru už nic nezměnil.

Ve druhé půli tlak Slavoje postupně ještě více sílil – a přišly i branky. V 68. minutě po Zatloukalově rohu hlavičkoval Klivanda a Peťule s pomocí tyče vrátil vedení na krumlovskou stranu – 2:1. Na druhé straně po ojedinělé protiakci Tomkova střela z dálky mířila do břevna branky Slavoje. V 74. minutě Šillerův rychlý výkop prodloužil Boháč přesně na Peťuleho, který křížnou střelou završil svůj hattrick – 3:1.

Osm minut před koncem Svobodův křížný centr našel ve vápně nabíhajícího Boháče, který trefil přesně mezeru mezi nohama hrdějovického brankáře a završil účet utkání na konečných 4:1. Českokrumlovští si touto výhrou zajistili ve druhém ročníku Hlubocké zimní ligy výsledné třetí místo.

Fakta – branky: 38., 68. a 74. Peťule, 82. Boháč – 41. Dolejšek, hráno bez karet, řídil rozhodčí Jarolím.

Sestava Slavoje Český Krumlov: Šiller – Svoboda, Klivanda, Třeštík, Petřík – Boháč, Matuš, Vacek, Sivák – Peťule, Špát, střídali: Sarvaš, Litvan, Zatloukal, Kroupa a Zimek.

Hledání stále trvá

Českokrumlovský kouč Lubomír Pintér nám po vítězném utkání řekl: „V tomto zápase jsme nepodali nějaký parádní výkon, ale na druhou stranu zase ne úplně špatný. Trochu déle nám trvalo, než jsme zlomili odpor soupeře. Kluci ale šli za vítězstvím, museli ovšem ve druhé půli přidat, aby soupeře dostali pod nějaký tlak. To se nakonec podařilo a převahu jsme vyjádřili dalšími góly.

Střelecky se zaskvěl Peťule. Bylo by ale třeba, aby se rozstříleli i další hráči. Docela dost změn v sestavě nás vždy trochu zbrzdilo. Pokaždé chvíli trvalo, než to začalo znovu klapat. Nepříjemné je zranění Vacka. Naštěstí není tak vážné, jak to vypadalo, pauza tam ale bude.

Myslel jsem, že na generálku s divizním Táborem (pozn. – v sobotu 6. března od 14.15 opět na Hluboké) budeme už kompletní. Teď si kladu otázku, jestli to vůbec stihneme alespoň do začátku soutěže. Zatím jsme stále ve fázi hledání optimální základní sestavy.“

Je dobojováno

Konečné pořadí 2. ročníku Hlubocké zimní ligy: 1. Roudné, 2. Dynamo České Budějovice dorost U18, 3. ČESKÝ KRUMLOV, 4. Lažiště, 5. Hrdějovice, 6. Dynamo České Budějovice dorost U17, 7. KAPLICE, 8. Hluboká, 9. Olešník, 10. Rudolfov, 11. Jankov, 12. Týn, 13. SKP České Budějovice dorost, 14. Dříteň, 15. Slávia České Budějovice, 16. Bavorovice, 17. Kamenný Újezd, 18. Čtyři Dvory, 19. Lokomotiva České Budějovice, 20. VELEŠÍN.

Jan Petřík, Pavel Kacerovský