Zelenobílý soubor se dokázal oklepat ze sobotního nevydařeného derby v Jankově a po obětavém výkonu na samé hranici možností týmu vybojoval zápas se šťastným koncem.

Vysoce favorizovaný pražský Motorlet, který se netají postupovými ambicemi a v jehož řadách nastoupily k dohře všechny opory (včetně exreprezentanta Jana Rajnocha), byl od začátku mnohem fotbalovější, ukazoval technickou vyspělost, ovšem ke své škodě pouze po krumlovskou šestnáctku. Víc mu slavojáci nedovolili a v rozstřelu o dodatkový druhý bod byli stoprocentní.

Před výkopem slavojáci poděkovali svému odchovanci a hrající zelenobílé legendě Janu Peťulemu, jenž se tímto zápasem po téměř dvaceti letech aktivních služeb krumlovskému fotbalu loučil se Slavojem.

Č. Krumlov - Motorlet Praha 0:0, na penalty 7:6

V samotném zápase pak byla nejzajímavější první dvacetiminutovka, kdy bylo na oba týmy ještě dobře vidět. Postupně totiž přibývaly mlha a šero, zatímco fotbalovost se vytrácela. Hosté v úvodu opakovaně hrozili Pyškem se Sodomou, zelenobílí se nenechali zahanbit a odpověděli pohlednou akcí zakončenou Persánem po spolupráci s Peťulem. A když stoper Svoboda vyhlavičkoval střelu pod břevno a domácí tým vzápětí podržel skvělým vyběhnutím proti ostrostřelci Sodomovi brankář Trnka, tak se šlo o pauze do kabin bez gólů.

Po změně stran postupně sílila herní převaha Motorletu. Nebyla mu však nic platná, protože ji nedokázal přetavit v šance, natož góly – a o vítězi musel rozhodnout rozstřel.

Penaltový přídavek pak byl dlouho jednotvárný. Dvanáct střelců postupně jednoznačně realizovalo své pokusy, až přišla sedmá série, v níž se nemýlil domácí mladíček Švec, zatímco hostující Scharf napálil břevno – a bonusový druhý bod zamířil do sbírky Slavoje. Ta tak po podzimu, který se vyvíjel prachbídně, nakonec čítá patnáct divizních bodů jako základ pro jarní odvety.

„Před zápasem jsme si řekli, že nemáme co ztratit. Hráče jsem nabádal, aby se posledním fotbalem bavili, což se v rámci možností, myslím si, povedlo. Přijel kvalitní soupeř, který nás měl podle předpokladů jasně přejet, my ovšem ukázali, že zodpovědným a poctivým výkonem se i s tímto kádrem můžeme favoritům postavit. Jsem rád, že jsme bodovým ziskem odčinili propadák z Jankova. Byla to dřina, ale kluci to zvládli! Hráli jsme chytře, dodržovali taktické pokyny a hlavně dali do hry srdíčko. Ustáli jsme i výškovou převahu soupeře, které jsem se obával. Vydrželi jsme fyzicky, což v zápase, kdy nejste moc na míči, také není lehké. A pak i suverénně zvládli penalty, které jsou vždy loterie. Dvěma slovy tedy velká pochvala!!!" zářil po utkání krumlovský trenér Václav Domin.

Fakta: žluté karty 2:1 (u domácích Wagner, Persán), jako hlavní řídil rozhodčí Kvaček, sledovalo 70 diváků.

Penalty - proměnili: Novák, Kabele, Beránek, Wagner, Mravec, Matěják, Švec – Ptáček, Štěpán Hájek, Rajnoch, Podzemský, Sodoma, Kotrba, neproměnil: Scharf.

Sestava Slavoje: Trnka – Švec, Kabele, Svoboda, Mravec – Tůma (89. Matěják), Wagner, Novák, Persán – Beránek, Peťule (76. Carda).

František Lippl, Karel Vosika