V sobotu po poledni absolvovali fotbalisté českokrumlovského Slavoje poslední přípravný test na jarní start krajského přeboru, v němž na hlubocké umělce změřili síly s rakouským soupeřem.

Č. Krumlov – Putzleinsdorf 6:1 (3:0)

Po vyrovnané první dvacetiminutovce se vedení ujali slavojáci, když po faulu na pronikajícího Koritara ve vápně Pliška jistě proměnil nařízenou penaltu. Druhou branku přidal o několik minut později agilní Babouček. Poločasový stav pak podtrhl Sivák, jenž po standardní situaci napálil odražený míč z dálky přímo do šibenice – 3:0.

Do druhé půle zelenobílí několikanásobně prostřídali, přesto měli výrazně více ze hry a dokázali převahu vyjádřit i gólově. Druhou branku v utkání zaznamenal Babouček a do střelecké listiny se ještě zapsali Matuš a Boháč. Rakušané se čestného úspěchu dočkali po hodině hry, kdy korigovali na 4:1.

Sestava Slavoje: Sarvaš – Boháč, Kroupa, Svoboda, J. Zatloukal – Kolaj, Matuš, Pliška, Sivák – Koritar, Babouček, střídali: Šiller, Litvan, Beránek.

Očima trenéra

Českokrumlovský kormidelník Lubomír Pintér byl po generálce spokojen: „Před zápasem nám kde kdo prorokoval, že výborné Rakušany neporazíme. Jsem rád, že jsme tyto škarohlídy dokázali znovu umlčet. V úvodu sice soupeř zlobil, dobře napadal a držel s námi krok, ale všechno se zlomilo po prvním gólu. Ve druhém poločase už soupeř postupně fyzicky odpadal a my jsme si potom na hřišti dělali, co jsme chtěli. Dali jsme šest branek a měli ještě plno dalších šancí, výhra mohla být i vyšší. Myslím, že celkově jsme poslední přípravné utkání zvládli velmi dobře. V útoku se mi svým důrazem hodně líbil Babouček. Po přesunutí na hrot ve druhé půli měl za krátkou chvíli tři tutovky Kolaj a i když své šance tentokrát neproměnil, tak znovu ukázal, že je do koncovky velmi platným a nebezpečným hráčem. Luigi je v tahu na branku zdravě drzý, troufne si individuálně přejít přes hráče, a to se cení. Chybělo nám dnes několik hráčů, a tak jsme si sestavu na Písek moc nevyzkoušeli, protože třeba potrestaní Svoboda s Beránkem hrát nemůžou. Stoprocentně nebude ani Špát, ale kádr máme dostatečně široký a tyto absence určitě odpovídajícím způsobem dokážeme nahradit.“

Po podzimu třetí Českokrumlovští rozehrají jarní odvetykrajského v sobotu na půdě jedenáctého béčka Písku.