Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Slavoj v podzámčí naděloval, Spartak prohrál

Hluboká nad Vltavou -Druhé vystoupení v rámci zimního fotbalového turnaje v hlubockém podzámčí absolvovali oba okresní zástupci shodně v neděli, ale dopadli rozdílně.

24.1.2012

Fotbalisté kaplického Spartaku zatím v podzámčí nepoznali chuť vítězství, přesto trenér Orlíček už podruhé ocenil dobrou hru novice Tomáše Kačírka (vlevo, na snímku z turnajové premiéry za čtyřdvorským Kříženeckým).Foto: Libor Granec

Zatímco divizní krumlovský Slavoj hladce splnil úlohu favorita proti účastníkovi oblastní I. A třídy z Hrdějovic a připsal si druhou turnajovou výhru, tak fotbalisté kaplického Spartaku v partii se známým rivalem z krajského přeboru z Jankova dosavadní jednobodové konto nerozhojnili a vyšli naprázdno.

Kanonáda favorita

Skupina C – 2. kolo: Č. Krumlov – Hrdějovice 8:0 (3:0). Krumlovští měli od začátku zápas pod kontrolou a od 20. minuty pak rozpoutali brankostroj. Už v půli měli slavojáci k dobru tříbrankový náskok, který pak po obrátce vytáhli až do bezmála dvouciferné podoby. V dresu vítězů se hattrickem blýskl útočník Jiří Babouček, dvakrát se do střelecké listiny zapsal navrátilec Rudolf Weinhard, o zbývající branky se pak podělili další z navrátilců Novák, Klivanda a Beránek – 8:0.

„Prvních dvacet minut ještě snaživý soupeř držel krok, ale pak jsme dali dva slepené góly, do přestávky přidali ještě jeden a potom už to byla jednostranná záležitost. Ve druhém poločase už Hrdějovice, které měly menší možnost střídání, odešly fyzicky. Zápas se nám povedl herně i co se týká koncovky, kde jsme prakticky většinu vypracovaných šancí proměnili v góly. Výsledek je jednoznačný, i když soupeři snahu rozhodně upřít nelze. Pro mě je pozitivní fakt, že všichni hráči, kteří nastoupili, hráli to, co jsme si řekli a i po náročné přípravě v týdnu utkání i proti relativně slabšímu soupeři odmakali od začátku až do konce. Ani za jasně rozhodnutého stavu nedošlo k tomu, že by kluci zápas jen dohrávali, a snažili se přidat další branky. Konečný výsledek nijak nepřeceňuji, ale dobré je, že jdeme za svým cílem, kterým je vyhrát základní skupinu a postoupit mezi nejlepší pětku turnaje, kde bude možnost dalších kvalitnějších utkání,“ řekl po utkání spokojený nový krumlovský kormidelník Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Jirkal – Beránek, Svoboda, Klivanda, Pliška – Vacek, Pintér, Novák, Kroupa – Koritar, Weinhard, střídali: Šiller, Litvan, K. Zatloukal, J. Zatloukal, Sivák, Matuš, Babouček.

Další přípravný duel mají Českokrumlovští na programu už ve čtvrtek, kdy se na domácí půdě od 17 hodin utkají s nováčkem I. A z Nové Vsi. V posledním utkání základní skupiny Hlubocké zimní ligy se pak v podzámčí v sobotu 28. ledna od 17 hodin představí v partii s novicem krajského přeboru z Rudolfova – a v utkání neporažených půjde o první místo ve skupině a postup do skupiny o 1. až 5. místo.

Slepené góly

Skupina A – 2. kolo: Jankov – Kaplice 2:0 (0:0). V tomto utkání na sebe narazily týmy pravidelně se potkávající jak v mistrovských tak i přípravných zápasech. Jankovským trenérům chyběla dvojice Řezníček a Honner, Kapličtí se museli obejít například bez zkušené dvojice Románek a Pavel Pulec. V zápise jako domácí uvedení Jankovští působili od úvodní minuty sehranějším dojmem a po celý první poločas byli i aktivnějším týmem, který se častěji dostával do zakončení. V 8. minutě se ve slibné příležitosti ocitl Klíma, ale o míč se nechal bránícími hráči Spartaku připravit. Po deseti minutách hry si hosté počínali ledabyle v rozehrávce před vlastní šestnáctkou, Holba se dostal lacino k míči, ale ve vyložené šanci nedokázal brankáře Štěpánka překonat. I v dalším průběhu byli Jankovští nebezpečnější. Ve 20. minutě po centru Beránka zakončoval hlavou Holba, ale kaplického gólmana znovu nezaskočil. V polovině prvního dějství centroval z pravé strany Holba, centrovaný míč propadl až na zadní tyč k nepokrytému Maxovi, ale jeho zakončení postrádalo přesnost a skončilo hodně mimo. Nedlouho poté se před vápnem krásně individuálně uvolnil jankovský Sedlic, jehož táhlá rána skončila na pravé tyči kaplické svatyně. Poté se hra trochu více vyrovnala, Jankovští se už tak často do střeleckých pozic nedostávali, přesto mohli zakončit první poločas s jednobrankovým náskokem. To když v poslední minutě půle Holba hlavou uvolnil Maxu, který byl ve vyložené šanci, ale jeho pokus o přehození vybíhajícího gólmana Štěpánka skončil nad břevnem.

Hned v úvodu druhého poločasu byl ve slibné palebné pozici Bohoněk, mířil však vysoko nad branku Spartaku. Na druhé straně střílel Faltus, ale rána mu příliš nesedla a mezi tři jankovské tyče nesměřovala. Poté zatáhl míč po pravé straně Krauskopf, přesným centrem našel nabíhajícího Vošického, ten však s vyloženou příležitostí nenaložil podle svých představ. Na druhé straně se pak z levé strany protáhl do vápna střídající Nedvěd, z velkého úhlu se tvrdou ránou pokusil překonat kaplického brankáře, ten však stačil tvrdou ránu vyboxovat. Po hodině hry měli výhodu přímého kopu spartakovci, střílel Vávra, táhlou střelu však gólman Wolek ukryl ve svých rukavicích. Poprvé se skóre střetnutí změnilo v 65. minutě a do vedení se dostali domácí. Ve vápně se s notnou dávkou štěstí dostal k odraženému míči Nedvěd a křížnou střelou po zemi o tyč nedal Štěpánkovi šanci – 1:0. A o dvě minuty později již byl rozdíl mezi oběma týmy dvoubrankový. Jankovští měli výhodu přímého kopu, k míči se postavil Petr Maxa a křížná tvrdá rána z větší vzdálenosti skončila v oblouku v levé horní šibenici kaplické branky – 2:0. Výstavní rána, která se zase tak často nevidí. Zbytek zápasu byl až zbytečně nervózní, hektický a oboustranně se v osobních soubojích dost jiskřilo. Deset minut před koncem hlavičkoval nad kaplickou branku Sedlic. V samotném závěru měl pak po kombinaci Nedvěda s Beránkem gól na kopačce ještě Šindelář, ale ani on mezi tři kaplické tyče míč nenasměroval. Domácí to však mrzet nemuselo, protože krátce na to byl zápas závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího ukončen.

Jankovští vyhráli zaslouženě, což potvrzují i slova kaplického trenéra Jiřího Orlíčka: „Jankov byl prakticky po celý zápas lepším týmem. První poločas jsme ještě odehráli celkem slušně a udrželi bezbrankový stav, i když soupeř tam měl dvě tutovky a jednou nastřelil tyč. My jsme se dostali jen k náznakům a vyloženou šanci jsme neměli. Ve druhé půli po prostřídání jsme už měli dvě dobré příležitosti, které jsme bohužel nedali. Jankov pak po našem nedůrazném odkopu otevřel skóre a když se za chvíli krásně trefil Maxa, tak bylo hotovo. Na zvrat jsme už neměli síly. V závěru jsem ještě několikrát musel zvýšit hlas po ostřejších zákrocích soupeře. To ale nic nemění na tom, že zápas byl další dobrou příležitostí k sehrávání našeho mladého týmu. Budeme to mít těžké, ale musíme bojovat. Znovu se v dobrém světle ukázal novic Kačírek,“ chválil kouč.

Fakta – branky: 65. Nedvěd, 67. Maxa, žluté karty 1:1 (u hostů Vosátka), řídil rozhodčí Zabilka, sestava Spartaku: Štěpánek – Doubrava, Vávra, Vosátka, Hejna, Debnár, Faltus, Kačírek, Kolek, Krauskopf, střídali: D. Smolen, Kubík, Vošický, Přibyl.

V posledním utkání základní skupiny se Kapličtí v sobotu 28. ledna od 11 hodin postaví favorizovanému diviznímu Táboru.

Karel Vosika, Libor Granec

24.1.2012
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Asistenci u první a nakonec vítězné trefy Nové Vsi si ve Zlaté Koruně připsal pětapadesátiletý Jiří Anderle starší (u míče), který se v tomto souboji matadorů potkal s o deset let dříve narozeným Davidem Steinocherem starším.
34

Zlatokorunští v derby přišli o body i dva vyloučené hráče

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).

Pivovarská zahrada byla o víkendu v obležení vodáků

Český Krumlov /VIDEO/- Město má za sebou už patnáctý ročník Krumlovského vodáckého maratonu. Po pátečním sprintu a sobotních maratonech byly v Pivovarské zahradě slavnostně vyhlášeny výsledky. Publikum shlédlo i sestřih úchvatných filmových záběrů z obou soutěžních dnů. Poznáte se na fotografiích i vy?

Loučovice mají skalp Roudného, Kaplice zapsala čtvrtou výhru

Českokrumlovsko – Kromě derby mezi Zlatou Korunou a Novou Vsí se zbývající kvartet okresních zástupců v jubilejním kole nejnižší krajské fotbalové soutěže představil výhradně v domácím prostředí a z vystoupení před svými fanoušky zaknihoval bilanci dvou vítězství a stejného počtu porážek.