Třetí ročník Hlubocké zimní ligy měl správné vyvrcholení, když v úplně posledním utkání programu se v přímém souboji o první místo utkali dva zástupci krajského přeboru – českokrumlovský Slavoj a týnská Olympie.

Č. Krumlov – Týn 2:1 (0:0)

Slavojáci, kteří pro turnajový triumf potřebovali vyhrát, začali trochu ospale, ale s přibývajícím časem vyrovnali hru a po obrátce už byli lepší. Převahu pak dokázali i gólově zúročit. Do vedení šel Slavoj ze standardní situace, když Pliška z přímého kopu umístěnou technickou ranou kolem zdi nachytal týnského gólmana na švestkách – 1:0. Pojistka přišla po rychlé křídelní akci rekonvalescenta Koritara, který prostrčil nabíhajícímu Matušovi, jenž z vápna vymetl šibenici týnské svatyně – 2:0. Soupeři se podařilo v úplném závěru ještě korigovat, ale trefa Kochlöfla na 2:1 už nic nezměnila na vítězných oslavách Českokrumlovských.

„Kromě dvou vstřelených gólů jsme v zápase měli ještě spoustu dalších velkých šancí, které jsme ale nedali. Při lepší produktivitě mohla být naše výhra ještě výraznější. Přesto mě těší, že jsme umlčeli ty proroky, kteří předpovídali, že s posíleným Týnem hladce prohrajeme. V zápase velmi dobře hrála celá obrana. Na stoperu zaskočil Pliška a zhostil se toho velmi dobře. Ve výborné formě hraje teď Boháč, který v defenzívě dominoval ve všech vzdušných soubojích. Spolehlivě znovu chytal Sarvaš,“ chválil českokrumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Sestava Slavoje Č. Krumlov: Sarvaš – Boháč, Pliška, Klivanda, J. Zatloukal – Kolaj, Matuš, Sivák, Vacek – Beránek, Babouček, střídali: Litvan, Zimek, Koritar.

V generálce se Českokrumlovští utkají v sobotu 12. března po poledni na hlubocké umělce s rakouským soupeřem.