Fotbalisté českokrumlovského Slavoje při třetím vystoupení ve finálové skupině o 1. až 5. místo Hlubocké zimní ligy poměřili síly s velmi kvalitním dorosteneckým výběrem českobudějovického Dynama z kategorie U18.

Dynamo České Budějovice starší dorost – Český Krumlov 3:2 (2:0)

Nedělní odpoledne nabídlo slunečné počasí a na hlubocké umělce i velmi kvalitní fotbalovou podívanou v partii mezi českobudějovickými nadějemi a českokrumlovským obhájcem turnajového prvenství.

Mladíkům Dynama se podařilo už do poločasu dát dvě branky a položit tak základ ke své výhře. Fotbalisté Slavoje si v první pětačtyřicetiminutovce také vypracovali několik velmi dobrých šancí, ale bez kýženého gólového efektu. Po zpětné nahrávce Špáta pálil z vyložené pozice jen do brankáře Matuš.

Ten byl hodně aktivní a jeho další rána ze střední vzdálenosti mířila znovu pouze do náruče budějovického brankáře. Boháčův průnik před pauzou zastavili obránci jen za cenu přistrčení, penalta se však nepískala – a v půli měli mladíci k dobru dvoubrankový náskok.

Do druhého poločasu nastoupil v dresu Dynama českokrumlovský hráč, a to záložník Filip Rozkošný. Slavojákům se po centru Svobody podařilo korigovat hlavičkou útočníka Peťuleho na rozdíl jediné branky – 2:1.

Když pak byl v šestnáctce faulován pronikající Špát, pískala se penalta, kterou Boháč s přehledem proměnil a vyrovnal na 2:2. Pohledné utkání pak pomalu a jistě směřovalo k zasloužené remíze, ale rozhodčí v závěru pískl sporný faul po střetu brankáře Vokála s útočníkem. Následně trestný kop domácích mířil do zdi, ale sudí nechal standardku zopakovat a na druhý pokus již Českobudějovičtí rozhodli – 3:2.

Fakta – branky: Vlk 2, Prášek – Peťule, Boháč, řídil rozhodčí Jarolím.

Sestava Slavoje Český Krumlov: Šiller – Svoboda, Klivanda, Třeštík, Zatloukal – Boháč, Matuš, Vacek, Zimek – Peťule, Špát, střídali: Vokál, Litvan, Petřík, Kroupa, Sivák a Babouček.

Slova od kormidla

Českokrumlovský trenér Lubomír Pintér hodnotil nedělní utkání takto: „Sehráli jsme asi nejkvalitnější utkání na turnaji. Bohužel, výsledek je pro nás nepříznivý. Všichni přítomní ovšem museli vidět dobrý výkon našeho mužstva, který je příslibem do jarní části sezony. Věřím, že pokud nám bude i Štěstěna více nakloněna, tak budeme schopni se o dobrý výsledek poprat s kýmkoliv.

Naši hráči se dokázali vyrovnat i s nedobře se vyvíjejícím průběhem utkání, kdy jsme prohrávali už o dvě branky, ale pak se podařilo velkou bojovností stav srovnat. Přestože jsme inkasovali v posledních minutách rozhodující branku, která byla navíc velmi sporná a nespravedlivá, tak hodnotím toto utkání pozitivně.

Musím konstatovat, že forma všech našich hráčů jde viditelně nahoru. Je těžké vyzdvihovat nějaké jednotlivce, všichni táhli za jeden provaz. Vypadali jsme jako mančaft, a to mě těší ze všeho nejvíc. Všichni musí pochopit, že jedině tudy vede cesta.“

V posledním kole turnajového programu se Českokrumlovští utkají v neděli od 10.30 hodin s Hrdějovicemi.