Fotbalová příprava v Hluboké nad Vltavou: FK Slavoj Český Krumlov – FK Tábor 1:0 (0:0), branka: 62. Peťule

V nejtěžším utkání zimní přípravy nastoupili fotbalisté českokrumlovského Slavoje v hlubockém podzámčí proti týmu z horní poloviny divizní tabulky – FK Tábor.

Ostrý přípravný test měl pikantní příchuť v tom, že proti svým bývalým svěřencům se na lavičce krumlovského týmu postavil trenér Lubomír Pintér. Českokrumlovští zvítězili díky brance nejlepšího střelce Hlubocké zimní ligy Jana Peťuleho a zanechali v podzámčí dobrý dojem z předvedené hry.

Jediná branka

Za stálého sněžení byl k vidění svižný fotbal se šancemi na obou stranách. Po přihrávce Plišky mířil pod břevno táborské branky Matuš, ale brankář Votava jeho pokus vytáhl na roh. Na druhé straně se střelou z otočky, která putovala těsně mimo tyče, prezentoval Nekvinda.

Po centru Zatloukala neuspěl ani krumlovský Boháč, který hlavičkoval nad branku. Střela táborského Šindeláře mířila také mimo tyče – a první pětačtyřicetiminutovka tak skončila bez branek.

Bezgólový stav se měnil až v 62. minutě – a radovali se Českokrumlovští. Po pasu Zatloukala sklepl míč Boháč a Peťule přesnou střelou k tyči vsítil první – a jak se později ukázalo i jedinou – branku utkání – 1:0.

Ve zbývajícím čase ještě Sivákova dalekonosná střela olízla břevno táborské svatyně. Obrovskou šanci na vyrovnání měl v úplném závěru táborský útočník Nohava, ale jeho střelu zblízka vyrazil Šiller mimo tyče. Českokrumlovští si tak připsali cenný skalp divizního protivníka.

Sestavy – Český Krumlov: Šiller – Svoboda, Klivanda, Třeštík, Zatloukal – Boháč, Matuš, Pliška, Sivák – Peťule, Beránek, střídali: Vokál, Litvan, Petřík, Kroupa, Pils, Zimek a Špát.

Tábor: Votava – Bujnovský, Kalášek, Kučera, Šahajda – Šindelář, Koutník, Pávec, Rabiňák – Holan, Nekvinda, střídali: Nohava, Tenkl a Majer.

Výhru nepřecenit

Kormidelník českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér po vítězném utkání s divizním Táborem hodnotil: „V tomto utkání podali naši hráči dobrý výkon, ale nechtěl bych výhru nějak přeceňovat. Zdálo se mi, že soupeř neměl svůj den. Viděl jsem Tábor hrát mnohem lépe. Možná, že nás trochu podcenili.

Naše hráče ale musím pochválit. Hráli jsme opravdu dobře, dozadu hodně zodpovědně. U balonů jsme byli o krok dříve a soupeře často přetlačili v osobních soubojích. Vítězství bylo zasloužené, měli jsme více příležitostí než soupeř a po většinu utkání jsme tahali za delší konec. Po pěkné spolupráci Zatloukala s Boháčem jistě proměnil Peťule svou šanci.

Dnes za nás nastoupil poprvé i navrátilec Michal Pliška, který zklidnil naší hru a společně s Matušem přinesl střelbu ze střední a větší vzdálenosti. Oba budou velkými posilami, doufám. Těší mě i nula na našem kontě s divizním mužstvem.

Obrana hrála hodně dobře, Šiller nás v jediné velké šanci soupeře v závěru podržel, tak jsme po páteční oslavě kulatin Zdeňka Klivandy mohli slavit i v sobotu. Doufám, že se nám takto bude dařit i v mistrovské soutěži.“

Už je tu generálka

V posledním přípravném utkání se fotbalisté českokrumlovského Slavoje představí v sobotu 13. března od 15 hodin v Třeboni, kde se v generálce utkají s účastníkem oblastní I. A třídy, Slávií České Budějovice.

Jan Petřík, Pavel Kacerovský