Na umělku v tréninkovém centru na Složišti k utkání s kombinovaným týmem juniorky budějovického Dynama doplněnou o mladíky z osmnáctky jeli Krumlovští v téměř nejsilnějším složení i s posilami. Chyběl sice ještě rekonvalescent brankář Trnka, ale mezi tyčemi se již objevil exkaplický Říha. Za chybějícího obránce Mravce zaskočil na beku kapitán Beránek. V základu byl na hrotu Klivanda, který nyní míří na třítýdenní dovolenku do Thajska. Krumlovští trenéři Domin s Černým však do útoku nasadili i z Hluboké přicházejícího kanonýra Taubera.

Dynamo ČB jun. - Český Krumlov 4:4 (2:1)

Na první změnu skóre se čekalo jen do 6. minuty, kdy hostující špílmachr Novák vystihl malou domů budějovických zadáků a tváří v tvář Lukschovi s přehledem zavěsil – 0:1.

Na druhé straně po obdobné situaci napravoval Beránkovu minelu včasným vyběhnutím brankář Hňup. Dynamáci pak během pěti minut stav otočili, když nejprve z přečíslení zblízka doklepával Navrátil a poté Jiráň pohotovou dorážkou dal na 2:1. Krátce před tím měl velkou šanci i hostující Klivanda, ale jeho lob těsně minul Lukschovu svatyni.

Do druhé půle se mezi krumlovské tyče postavil již jmenovaný novic Říha a postupně se do hry zapojilo i dalších pět mladíků z lavičky. Domácí si vynutili převahu, ale Říha zachránil při sólech Míky. Od 65. minuty se pak začínalo znovu, když zelenobílí po pěkné akci srovnali. Balon vybojoval Švec, následně Tauber do uličky vysunul Tůmu, jenž prostřelil gólmana na 2:2.

A za dalších osm minut už slavojáci vedli. Agilní Tůma křížným pasem oslovil nabíhajícího Strapka, který se zbavil obránce a do protipohybu brankáře otočil na 2:3.

V závěru se však skóre měnilo ještě třikrát. Nejprve domácí Míka do odkryté branky dával na 3:3.

Krumlovští ještě jednou vedli. Technickou ránu Nováka ještě domácí brankář vyškrábl na roh, po kterém Dudák hlavičkoval mimo. Střelu Hofmanna ale vyrazil Luksch jen před sebe a všudybyl Tauber pohodlně dorážel do prázdné na 3:4.

Spravedlivý smír přinesla 88. minuta, kdy dynamáci po rychlém kontru a střele Matouška pod břevno dali na výsledných 4:4.

„Byl to dobrý zápas, který rozhodně splnil naše představy. Hrálo se nahoru dolů s velkým důrazem na obou stranách, dali jsme góly i dělali chyby, na kterých musíme pracovat. Jsem rád, že se výrazně zapojili všichni střídající mladíci. Velmi dobře se uvedl i Tauber, který vepředu podržel míč, podstoupil plno soubojů, nahrál na gól a sám se v koncovce prosadil. Přesně takového hráče do útoku potřebujeme!“ pobrukoval si po utkání spokojený českokrumlovský kormidelník Václav Domin.

NABITÝ PROGRAM

Českokrumlovští fotbalisté budou mít v následujících dnech opět napilno. V sobotu je čeká další zápasový test, který sehrají s Rudolfovem na Hluboké (od 13 hodin).

První únorový týden se pak vydají na tradiční soustředění do Černé v Pošumaví, na jehož konci v neděli 4. února rozehrají turnaj Hlubocké zimní ligy, kde je v premiéře čeká právě domácí Hluboká (od 14 hodin).