Na hřišti výborného nováčka drželi Jihočeši herně krok jen první poločas. Po přestávce již na trávníku existovalo jen jedno mužstvo, a to domácí hnaní početnou kulisou svých záviděníhodných fanoušků.

Sedlčany - Č. Krumlov 3:0 (2:0)

Jednoduchý a důrazný fotbal s rychlým přechodem do útoku na nohu šikovného běhavého útočníka Němce ostře kontrastoval s kostrbatou hrou slavojáků. Ti za celý zápas ohrozili domácí svatyni jen ve 24. minutě hlavičkou Pavla Svobody.

Hostující Slavoj proti zelenobílým domácím nastoupil netradičně v černobílých dresech, ale pohříchu s na podzim již tradičním neúspěšným fotbalem. Mladí borci Sedlčan hosty zdeptali ještě více, když velmi brzy otevřeli skóre po přesné přízemní ráně Matouška. Definitivně pak slavojáky zlomila branka do šatny v podání již zmíněného výborného Němce. Tentýž hráč pak i skóre po necelé hodině hry uzavřel. Dalším pohromám v brance Jihočechů naštěstí dokázal zabránit výborný gólman Trnka, jenž řadu jiných velkých šancí soupeře pochytal a uchránil náš tým od ještě většího debaklu.

Fakta – branky: 43. a 58. Němec, 8. Matoušek, žluté karty 2:1 (u hostů Klivanda), jako hlavní řídil rozhodčí Simbartl, sledovalo 395 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Kabele, Klivanda, Dudák, V. Beránek (77. Jakeš) – Žilenko (46. Špát), Novák, Kroupa, Persán (46. Babouček) – Wagner (77. M. Svoboda), P. Svoboda.

„Zkoušíme všechno možné, sestavu jsme opět různě proházeli, ale není to nic platné. Tentokrát mi bohužel z naší strany chyběla i větší bojovnost. Že se nedaří, to se stává, takový je fotbal. Když to ale nejde herně, tak se musíme prostě o výsledek daleko více poprat, a to jsme neudělali, z čehož jsem hodně zklamaný. Takto se divize hrát nedá! Soupeři stačilo k pohodové výhře předvádět jednoduchý agresivní fotbal a my se prakticky porazili sami. Jediný, kdo v našem týmu snesl nějaké měřítko, byl brankář Trnka. Spoluhráči ho v tom nechali často takříkajíc vykoupat, ale on chytal výborně a uchránil nás ještě od daleko horší porážky," řekl po šesté prohře Slavoje v probíhající sezoně krumlovský kormidelník Jiří Svoboda.

V tabulce áčkové divizní skupiny se sedmi body předposlední Krumlovští budou mít možnost na reparát v sobotu, kdy na vlastním hřišti přivítají průběžně pátou pražskou Aritmu (19 bodů).

František Lippl, Karel Vosika