Jihočeši v partii s nováčkem, kterého na podzim doma přejeli hladce 3:0, si v boji o záchranu republikové soutěže nepolepšili a domů se z dalekého výjezdu vraceli s prázdnou.

Březová – Č. Krumlov 2:0 (1:0)

Krumlovský trenér před zápasem upozorňoval na sílu standardních situací v podání hráčů březovské Olympie, přesto zelenobílí právě ze standardky inkasovali první úder. Po obrátce sice hosté přidali, měli více ze hry, ale v koncovce se neprosadili. Naopak, domácí po rychlém kontru do otevřené obrany Slavoje pečetili výhru trefou zkušeného Vaněčka.

„Zápas se hrál v nefotbalovém počasí za arktických podmínek, na sněhu a ve velkém mrazu. To ovšem bylo pro oba týmy stejné. Po střídání Mravce, který odstoupil se svalovým zraněním, jsme museli přeházet sestavu. Celkově se nám ale v první půli proti větru nedařilo a rychle jsme se zbavovali míčů. Navíc jsme dostali laciný gól, kdy míč odražený do tyče doklepával zcela volný hráč. Ve druhé půli jsme převzali iniciativu, ale náš tlak byl jen platonický bez větší šance. Standardky jsme kopali z velké dálky a nebyli nebezpeční. Druhý gól jsme pak dostali po neodpískaném faulu na Nováka,“ viděl nepovedený duel krumlovský kormidelník Václav Domin a ještě dodal: „Chyběli zranění Klivanda, Tůma a Sláma, což je citelné oslabení, které musí být znát. Kádr máme sice široký, ale bez několika hráčů základu konkurovat týmům ze špičky prostě nemůžeme.“

Fakta – branky: 37. Kašpar, 71. Vaněček, žluté karty 0:1 (Persán), řídil rozhodčí Šimeček, sledovalo 200 diváků.
Sestava Slavoje: Hňup – Beránek, Kabele, Dudák, Mravec (26. Strapek) – Wagner, Kroupa, Novák, Švec, Persán – Tauber.

BUDE DERBY?

V příštím kole mají Krumlovští v rozpisu jihočeské derby se Soběslaví, ale zda se sobotní dopolední duel v podzámčí odehraje, o tom rozhodně až ráz počasí před víkendem…

„Moc dobře to nevypadá a zápas je v ohrožení. Hřiště je pod sněhem a zmrzlé. Odložit však i druhé domácí utkání by asi už byl trochu problém a v dubnu by nám přibyl další anglický týden,“ okomentoval fotbalu nepřející podmínky Václav Domin.